Favicon Seo Etkisi

Favicon Seo Etkisi 3.5 196

Favicon Seo Etkisi Google Konumu

Favicon tam olarak nedir? , favicon internet sitelerindeki Sayfa Title ının ve Linkinin hemen ilerisinde görünen 16×16 ebatındaki logodur.  Bu bazı zamanlar bir harf bazı zamanlar bir resim bazı zaman ise bir logo şeklinde karşımıza çıkabiliyor, sık kullanılanlar dizelgesinde de faviconları bulabilirsiniz, internet sitesi sahipleri bu faviconlar ile sitelerinin daha kaliteli olduğunu belirtebilirler. Bu iconlar ziyaretçilerin de hoşuna gitmektedir internet sitemizi başka sitelerden ayıran hususiyet lerden birisidir..

Faviconun Seo‘ya etkileri nelerdir ,

Favicon yapmak , resim logonuzu internet sitenize favicon şeklinde koymak dilerseniz ebatını küçültmeniz gerekir  bu internet sitesine resminizi upload ederek favicon’unuz yapabilirsiniz.

.

İnternet sitesi üzerinden faviconunuzu tasarlayın , bu siteden icon oluşturabilirsiniz renk paletinde dilediğiniz renk tonları ile çiziminizi yapın bu araç çoğunlukla harf logolar tasarlamak için kullanılmaktadır.

favicon Favicon ve Seo örnek olarak yapılmış bir favicon resmi..

İconspedia Amade Favicon iconları’nı keşfedeceğiniz mükemmel icon arşivi sitesi

Aşağıdaki verdiğim favicon sitelerindende yararlanabilirsiniz.

Favicon.co.uk

Degraeve Favicon

Favicon generator

Free Favicon

Form ile Favicon oluşturma sitesi

Tasarladığınız faviconları internet sitenize eklemek , yukarıda yazdığım internet siteler üzerinden favicon un tasarlama işinizi bitirdiyseniz internet sitenize nasıl ekleneceğine geldi sıra eklemesi çok kolay ilk önce iconu ftp programı ile yüklüyoruz ardından içeriğinizin bulunduğu sayfanın kodlarının içerisinde aşağıdaki verdiğim kodları yazın.

* favicon.ico burasını kendi favicon adınıza göre düzenleyin.

WordPress favicon eklentisi , wordpress blog sistemi kullanan internet siteleri bu verdiğim kodları eklemeden internet sitelerine bu eklenti aracılığıyla favicon koyabilirler kullanımı bütün wordpress eklentileri ile aynı plugins cilbent inin içerisine sürükleyip admin panelden eklentiyi aktifleştiriyoruz.

Eklentiyi kurmadan önce favicon iconunuzu ftp programı ile hostunuza atmanız gerekiyor.

Eklentiyi buradan indirin.

Faviconun Seo ya etkisi

Favicon, internet siteleri zaviyesinden bir değer direktifidir. Çoğunlukla sitelerin, ziyaretçilerin aklında kalabilmesi için internet sitesinin logosu kadar faydalı bir hususiyettir. Yeni internet teknoloji sinde, gelişen favicon spesiyalitesi, internet teknolojilerinin seo ya doğrudan fayda, zaviyesinden de bulundurulması önemlidir. Çoğunluk seo daki etkisi, ziyaretçiler zaviyesinden akılda kalmayı sağlaması nedeniyle, seo da bilvasıta etkisi bulunmaktadır.

21 Mayıs 2011
Okunma 196

Kaan Sever
http://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.
Favicon Seo Etkisi için 2 Yorum Yapılmış.

  1. yufi.org dedi ki:

    ben bir lamerim, admin senden özür diliyorum

  2. Ethyl Bellerose dedi ki:

    Hii,, Nice review there is som many review out there, but your site still in the front of my choice.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious