Forumlardan Backlink Kazanmak

Forumlardan Backlink Kazanmak 1 132

Forumlardan Backlink Kazanmak Google Konumu

Forumlardan Backlink KazanmakEtap etap seo derslerine tüm hızımızla devam ediyoruz. Fakat bu makalede anlattıklarımı zorunlu değilseniz yapmayın pek fayda göstermez bir valörde uyanıklık yaparak o forumun kurallarını çiğniyoruz. Yukarıda belirttiğim gibi zorunlu değilseniz bu yola müraacat etmenizi önermiyorum. Alışagelen Forumlardan Nasıl Backlink Kazanabiliriz diyorsanız eğer sizler için yazmış olduğumuz makalenin devamını okuyun. Misal olarak sağlık sektör ünde bir internet sitemiz olduğunu varsayalım Sağlık, Hastalıklar, Tedavi Prosedürleri vb. sözcüklerinde googlede üst sıralamalarda yer almak istiyorsunuz fakat backlink ihtiyacınız var forumlar backlink kazanmanın en basit yöntemidir. Forum sitelerinin %90′nında sağlık alanı yer almakta bu alanlara içerik ekleyerek eklediğimiz konuda bulunan sözcükten backlink kazanacağız.

Yazı İçerisinde Link’in Anlaşılmaması İçin

Forum siteleri çoğnuluk yazı ile linki bir birinden tahsis etmek için için css ayarları ile değişik konuma getirir. Bilhassa duruma bir çözümbulacağız  yani makalemiz siyah fakat link eklediğimiz kelime mavi olursa forumun moderatörü gelir ve eklediğiniz linki görür sonuç olarak ya banlanırsınız yada konunuz çöp kutusuna gönderilir.

Bu yüzden link eklediğiniz sözcük renginide forumdaki normal yazı rengine göre belirleyeceğiz. Bakıldığında link tahsis edilemeyecek.

Linklerde Meydana Gelen Kalın Yazı Derdine Çözüm

Bazı forum siteleri link eklenen sözcüğü renk vermekle kalmayıp kalın yazı olarak gösterir. Renk sorununu halletseniz bile kalın yazı derdinea çözüm bulunamayabilir. Bu vaziyette link ekleyeceğimiz sözcüğü makalemizin başlığı tarzında düzenleyerek yine linki saklamış oluruz.

Forum Siteleri Bulma

Pek çok prosedürü olsada vakit ten kazanmak için en ilgili arama sonuçları değerlidir misal sağlık alanı olan forum siteleri arıyorsak arama

siteadi.com/forum “Sağlık”

yukardaki arama yöntemi ile alan adı uzantısı com olan ve sözcükler arasında sağlık sözcüğü geçen forum sitelerini arar detaylı bir şekilde listeler buna göre belirlediğiniz forum sitesine girip kaydolmak muhtemeldir. Forum sitelerine kayıt olurken Roboform gibi otomatik kayıt formu dolduran programlardan yararlanırsanız daha iyi olur.

Editör Notu: Alışagelen forum sitelerinde yani link vermeye izin verilmeyen forum sitelerinde sitenizin linkini olduğu gibi eklemek yerine sözcüğe link verirseniz hem seo açısından hemde kalıcı olması açısından pozitif sonuçlar elde edebilirsiniz.

[url=http://www.bilgisever.net]Bilgisever[/url] şeklinde bilgisever yazan yere link eklemek istediğiniz sözcüğü ekleyebilirsiniz.

20 Haziran 2011
Okunma 132

Kaan Sever
http://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.
Forumlardan Backlink Kazanmak için 1 Yorum Yapılmış.

  1. forum dedi ki:

    teşekkürler

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious