Kafeinin Bilinmeyen Özellliği

Kafeinin Bilinmeyen Özellliği 4 99

Kafeinin Bilinmeyen Özellliği Google Konumu

Dünyaca ünlü bilim adamları, neticeleri The Cochrane Library’de açıklanan taharrilerinde, ölçünlü dozda bir analjeziğe 100 mg kafein ilave edilmesinin, akut ağrıyı gidermede muin olduğunu tespit etti.

Bilim adamları, 6194 kişi üstünde deneme yapılan taharride, akut ağrısı gören hastaların bir kısmına tek doz bir ağrı kesici, öteki kısmına aynı ağrı kesiciden aynı doz ve ilave olarak 100-200 mg miktarında kafein verdi.
Üzerinde deneme yapılan hastalar umumi bir şekilde baş, boğaz, müdahale sonrası diş ve doğum sonrası şiddetli derecede ağrılar çekiyordu.

Kafein ile beraber verilen ağrı gidericinin ağrıyı neredeyse tamamen yok edildiği görüldü. Ünlü bilim adamları, ortalama bir fincan kahvede yer alan 100 mg kafeinin rahatsız olan kişilerde kabul edilmeyen yan tesirlere sebep olmadığını açıkladı.

Makale Yazarı: Kaan Sever
Konu: Kafeinin Bilinmeyen Özellliği | www.bilgisever.net

9 Nisan 2012
Okunma 99

Kaan Sever
http://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious