Seo’da Özgün İçerik Girmenin Yararları

Seo’da Özgün İçerik Girmenin Yararları 3.5 119

Seo’da Özgün İçerik Girmenin Yararları Google Konumu

Seo'da Özgün İçerik Girmenin YararlarıMerhaba arkadaşlar, bir kere özgün içerik kavramını açıklamak gerekirse Özgün içerik tamamen bizlere ait olan doğal şekilde üretilen kelime yoğunluğudur diyebiliriz.Buna bazı insanlar tabiki farklı tanımlar’da belirtebilir. Fakat asıl olan şudur ki bizlere ait olan diyebilmemizdir.
Pagerank kriterinin medyana gelme nedeni zaten bellidir. Google’ı farklı arama motorlarından da ayıran en büyük yönü de, tecrübeside de işte budur. Pagerank içerik ve aldığımız backlinklere göre hit ölçümü yapmaktadır ve bu da şu anlama geliyor. Pagerank’ın sitemiz ve sitemizin konuları ile direk olarak bir etkisi vardır.

Özgün içerikler yazarak internet sitemize organik hit sağlayabiliriz..

Bu konuyu şu şekilde izah edebiliriz. web tasarım kelimesi x, y ve z sitesinde aynı içerikle eklendiği zaman o sitelerin hit alabilmesi namümkün bir durumdur. Fakat değişik konularla web tasarım üzerine diye bir konu açıp kendi özgün içeriklerimizi yazıp keywords edindiğimiz zaman o konu ile uyumlu Pagerank teknolojisiyle Google bizi diğer internet sitelerden daha üst kademelere çıkaracaktır..

Özgün içeriğin önemini umarım kavrayabilmişsinizdir. İllaki arama motorları değil, ziyaretçiler açısından da bu olay ilgi çekici olacaktır.Yani size eksi değil artı şekilde döner. Bazı insanlar tarafından Pagerank’ın hit aracı olarak kullanılmasına da anlam veremiyorum. Ya da gövde gösterisi olarak görebiliyorlar.

Özgün yazılan konuların değerini umarım anlayabilmiştirsiniz. Sadece arama motorları değil, ziyaretçiler açısından da bu mevzu dikkat çekici olacaktır.Yani sizlere eksi değil artı şekilde geri dönüşüm yapacaktır. Bazı kişiler tarafından Pagerank’ın neredeyse bir hit aracı olarak kullanılmasına da anlam veremiyorum. Ya da gövde gösterisi olarak farkedebiliyoruz.

9 Mayıs 2011
Okunma 119

Kaan Sever
http://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.
Seo’da Özgün İçerik Girmenin Yararları için 1 Yorum Yapılmış.

  1. yusufffff dedi ki:

    makaleyi ininetten gördüm güzel makale

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious