Alexa Düşürme Yöntemleri

Alexa Düşürme Yöntemleri 3.5 273

Alexa Düşürme Yöntemleri Google Konumu

Alexa Düşürme YöntemleriEvet arkadaşlar sizinde bildiğiniz gibi Alexa bütün web site sahipleri için çok önemli bir unsur dur. Her web sitesi olan insan elbet alexa sıralamasının düşük olmasını ve istediği sıralamada olmasını ister. Son zamanlarda çok kez web site sahiplerinden alexa sıralama değerini düşürme hakkında sorular aldık. Bugün sizlere alexa değerimizi nasıl (legal) yollar ile kalıcı bir şekilde düşürebiliriz, alexa’da her zaman nasıl olumlu sonuç elde ederek, rakiplerimizden 1 adım önde oluruz, onları detaylı bir şekilde anlatacağım.

Çoğu webmaster arkadaşımız hala 10 tane .html dosyası oluşturup, içine alexa kodu ekleyip ve birbirine yönlendirip çalıştırdığında alexa sıralama değerinin düştüğünü sanıyor, bu faydasız yöntemi kullanan kişi sayısı oldukça fazladır.

Alexa hakkında örnek olarak kendi web sitemi göstermek istiyorum. Günlük tekil hitim 100 olmasına rağmen gün geçtikçe alexa değerim sürekli düşüyor ve bu şekilde devam ederse 1 ay sonra alexa değerimin 600-700K’ya kadar düşeceğini tahmin ediyorum. Hiçbir şekilde hile kullanmıyorum.

Arkadaşlar, alexa sizce bu yaptığınız hileleri anlamayacak kadar saf’mı? cevap veriyorum: hayır, Alexa sıralama değeri 10 tane html dosyası ile düşmez arkadaşlar. Bu olayı bizzat kendim de denedim .html dosyası olayını ve bana verdiği zarar oldukça büyüktü hergün düşen alexa sıralama değerim geriye doğru saymaya başladı. yaklaşık 2000K larda olan alexa sıralama değerim 6000-7000K lara kadar yükseldi. Bu gibi saçma düşüncesi olan kişiler yuvarlayıp çöpe attığı gazete kağıdı gibi bütün bildiklerinide öyle yuvarlayıp çöpe atsın, ve aşşağıdaki anlattığım yöntemleri uygulasın. Bu şekilde Alexa sıralama değeriniz en kısa zamanda düşecektir.

Alexa Sıralama Düşürme Yöntemleri

 • Kesinlikle alexa düşürmek için hile yapmayın. Yukarıda anlattığım gibi 10 tane .html dosyası, alexa booster, iframe vb. kullanmayın.
 • Hedefiniz sitenize giren kullanıcıları daha uzun süre sitenizde tutabilmek olmalıdır. Ziyaretçilerinizin aradığı içeriği bulabilmesini sağlayın.
 • Sitenizde kesinlikle copy paste içerik bulundurmayın içeriklerinizi özgün olarak girin. (%100 faydasını göreceksiniz)
 • Alexa toolbarını kullanın. (çok önemli)
 • Alexa’nın verdiği kodlardan yararlanarak ziyaretçilerinize alexa toolbar yükletin.
 • Webmaster, seo, vb. özgün ve uzun makele tarzı konular girin, ziyaretçileriniz haliyle yazılarınızı okurken sitenizde daha uzun süre kalacaktır ve buda alexa sıralama değerinizin düşmesini sağlayacaktır.
 • Subdomain ile normal sitenizin alexa değerleri aynıdır. (blogger hariç) Bir subdomain oluşturun ve özgün içerikli yazılar yazın subdomain inize giren ziyaretçiler normal sitenizin alexa değerinide düşürecektir.
 • Sitenize alexa nın vermiş olduğu widget leri yerleştirin.
 • Kaliteli backlink kazanmaya çalışın.
 • İnternet sitenizin hitini artırın.
 • Webmaster forumlarında, bloglarda vs sitenizin tanıtımını yapın..
 • Sitenizin alexa info http://www.alexa.com/siteinfo/bilgisever.net sayfasını kullandığınız tarayıcıda başlangıç sayfası olarak ayarlayın. Arkadaşınız dan, dostunuz dan vb. başlangıç sayfası olarak ayarlamasını isteyin.
 • Sitenizi ping.fm vb. sitelerde toplu olarak imletin.
 • WordPress blog sistemi yeni yazı girdiğinizde yazınızı otomatik olarak pingletiyor ve google botlarını sitenize çağırıyor. Fakat bu özellik wordpress tabanlı sitesi olmayan kişiler için geçerli değil. WordPress tabanlı siteleri olmayan web site sahipleri pingomatic, ping.in, auto pinger, pingler, feedping ve benzeri google botlarını sitenize çağıran ping sitelerinde günde en az 1 kez pingletsin.

Yeter bu kadar yazdıklarım arkadaşlar, 45’dkdır yazıyorum buda bir bünye anlayın 🙂 Bu yöntemleri uygularsanız size %100’lük bir olumlu sonuç ile geri dönüş yapacaktır. Tekrar söylüyorum alexa düşürmek için kesinlikle alexa booster, yönlendirme, otomatik sayfa yenileme ve buna benzer işlevleri yapan firefox eklentileri kullanmayın.

Her zaman Bilgisever gibi özgün ve kaliteli olun. Makalemizi okduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, Güncel Blog sitemizde sizleri tekrar görebilme dileğiyle ,allaha emanet olun sağlıcakla ve huzur içinde kalın inş..

Makale yazarı: Kaan Sever
www.bilgisever.net

28 Mayıs 2011
Okunma 273

Kaan Sever
https://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.
Alexa Düşürme Yöntemleri için 7 Yorum Yapılmış.

 1. Yusuf KISA dedi ki:

  Hocam güzel bir makale olmuş, teşekkür ederim.

 2. Boya Fiyatları dedi ki:

  45 dakikada yazmışsın bende 15 dakikadır sitendeyim herhalde bayagı bir katkım olmuştur.Böyle makaleleri okumak gerçekten zevkli ve bilgilendirici oluyor.

 3. Ozan Tepe dedi ki:

  Çok yararlı bir makale teşekkür ederim

 4. murat dedi ki:

  gerçekten çok yararlı bi makale emeğine saglk


  Sent mobile via MebApp.com. *Free on participating carriers.

 5. murat dedi ki:

  gerçekten çok yararlı bir makale işme yaradı, backlınk yapark 8 mil duşurdm sitemi dahada duşuremedm


  Sent mobile via MebApp.com. *Free on participating carriers.

 6. sesli dedi ki:

  Mantıklı emek vermeden bir yere gelmeye çalışanlar aslında yaptıklar kolay gördükleri hileli çalışmalara daha çok vakit kaybediyorlar.

 7. Güncel Blog dedi ki:

  zaman kaybı bence özgü içerik girin ve sosyal sitelerde paylaşın sonuç alırsınız

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious