Askerlik Süresi Ne Zaman Kısalacak 2011

Askerlik Süresi Ne Zaman Kısalacak 2011 5 667

Askerlik Süresi Ne Zaman Kısalacak 2011 Google Konumu

Askerlik Süresi Ne Zaman Kısalacak 2011AK Parti hükümeti, askerlik süresini azaltma mevzusunda oldukça istikrarlı. Genelkurmay’ın tek tip askerlik düşüncesine sıcak bakılmıyor.

Orduevleri ve toplumsal kuruluşlarda 65 bin Mehmetçik’in vazife başında olduğunu söyleyen hükümet, bu askerleri asli vazifesine çekmeyi düşünüyor.

Türkiye’nin mücavirleri ile devam ettirdiği ‘sıfır sorun’ siyaseti nedeniyle askerliğin düşürülmesi gerektiğine de dikkat çekiliyor.

Pek çok strüktürel reformu içeren değişimde, dönemin gerisinde kalan mücadeleden vazgeçilmesi dikkat çekiyor.

KISA DÖNEM ASKERLİK 5 AY

Genelkurmay’dan gelecek raporu bekleyen hükümet, üniversite mezunları için tatbik edilen kısa dönem askerlik projesinin devamından yana. Üniversite mezunları için 12 ay redif subay askerlik projesinin ise kaldırılabileceğini söylüyor. Yalnızca tıp fakültesi ile diş hekimliği fakültesi mezunları için redif subay askerlik projesine sıcak bakılıyor. 6 aylık kısa süreli askerlik projesinin 5 aya düşürülmesi düşünülüyor.

ASKERLİK 12 AYA İNDİRİLECEK

Üniversite mezunları dışındaki vatandaşlar için uygulanan uzun süreli askerlik projesinde de kısaltmaya gidilecek. Uzun süreli askerlik projesinin 15 aydan 12 aya azaltılması planlanıyor.

AK Parti genel kurmayları orduevleri, tatil barakaları ve garnizonlardaki toplumsal kuruluşlarda 65 bin er ve erbaş olduğu biliniyor. Bu askerlerin kıtalara bölünerek buralardaki sistemlerin sivil memurlar aracılığıyla yapılması düşünülüyor.

11 Eylül 2011
Okunma 667

Kaan Sever
https://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.
Askerlik Süresi Ne Zaman Kısalacak 2011 için 8 Yorum Yapılmış.

 1. Nursen dedi ki:

  diğer askerlik projelerini de başka bahara bıraaksalardı ozaman. diğer askerlik yapan gençlerin komple psikolojilerini boup duruyorlar seçim malzemesi yapılacak olması da o denli ayıp bence.

 2. erdal kaya dedi ki:

  Paralı askerlik yaş sınırı ve ödenecek bedel açıklandı,keşke benimde imkanım olsada bende oplumu paralı askerlik yaptırsaydım,Başbakanımızın seçim öncesinde açıklaması vardı askerlik süresini kısaltacağız diye; hiç değilse akerlik süresini kısaltsalarda bari paralı askerlik açıklandıktan sonra moralleri bozulan mehmetçiklerimiz biraz olsun teselli bulsalar bari,heleki doğu ve güneydoğu’da askerlik yapanların tamamen morale ihtiyaçları olduğunu herkesin bilmesi gerekir,diye düşünüyor ve biran önce sürenin kısaltılması için girişimlere başlanmasını bekliyoruz.

  saygılarımızla,

 3. Tarık ERDEVİREN dedi ki:

  şu anda uzun dönem askerlik yapan mehmet ciklerin piskolojisini hiç düşün memişler,inşallah askerligi bi an önce kısaltırlar da vatan görevini yapan askerlerin biraz olsun moralleri düzelir.

 4. nejla genç dedi ki:

  benim eşim uzun dönem askerlik yapıyor biz niye çekiyoruz bu kadar biran önce askerlik kısalmalı morallerimiz yerine gelmeli bütün vatani görevini yapan herkez için

 5. Kemal Gün dedi ki:

  Bedelliden sonra uzun dönem askerlik yapanların morallerini düzeltmek için 15 ayın kısaltılması çok iyi olur. NTV yayın organında akşam Askerlik süresinin kısaltılacağı söylendi. Bütün kalbimizle destekliyor ve biranönce müjdeli haberin verilmesini diliyoruz.

 6. Hüseyin KSK dedi ki:

  ben kütahyada askerlik yapıyorum hepinize katılıyorum arkadaşlar gerçekten 15 ay 460 gün çok ama çok yaptığımız hiç bişi yok mal gibi duruyoz sabah kalk gece yat olay bu boşa ailemizden sevdiklerimizden ayrı zaman geçiriyoruz inşallah bi an önce devlet sesimizi duyar da kısaltırlar dayanılcak gibi değil bütün silah arkadaşlarıma Allah sabır versin…

 7. roketçi seloo dedi ki:

  bu askerlik bitmeezz 🙂 biz şırnağın kan kokulu dağlarında gezerken zengin çoçukları para verip gelmiyo bumu eşitlik askerlik dşmezse akp yere çakılır bence bzim için fark etmez dağlara alıştırdılar nasıl olsa.. sayılı gndr çabuk geçer ama adelet yerini bulmalı bence dşse iyi olur yani 🙂

 8. recep dedi ki:

  ben şuan hakkari çukurcadayım ve 2 yıllık evliyim şafak 378 nasıl geçecek bu günler ya kısaltın ya da moralimizi bozmayın allah yardımcımız olsun. başbakan sözvermişti ama hepsi yalan oldu

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious