Backlink ve Seo Önemi

Backlink ve Seo Önemi 3.5 97

Backlink ve Seo Önemi Google Konumu

Backlink bir internet sitesi için için gerek bir ihtiyaçtır. Backlink bir internet sitesinin revnak’ını belirler. Bir internet sitesi diğer siteler’den ne kadar ilgi görüyorsa ve beğeniliyorsa bu internet sitesi değerlidir.Backlink’in fayda gösterdiği diğer bir nedense Google’ın kriterlerinden birisi olan Pagerank kriteridir.

Pagerank Google’ın internet sitenize ne kadar değer verdiğini belirtir. İnternet siteleriniz 10 puan aşamasından geçer. Google için bir internet sitesi diğer siteler’den ne kadar çok değerli Backlink kazanıyorsa o kadar değerlidir. Fakat Backlink kazanırken dikkat etmenizi gerektiren bazı çok önemli nedenler vardır arkadaşlar.

1-)Google’ın sandbox filtresini uyguladığı internet sitelerinden Backlink kazanırsanız size bir yararı dokunmayacaktır.

2-)Backlink çöplüğüne dönmüş internet sitelerinden Backlink kazanırsanız bu linkler google’ın hoşuna gitmediği için internet sitenize kesinlikle bir faydası dokunmayacaktır. Mesela link çıkışı fazla olan toplistlerden Backlink almanızın size pek fazla katkısı olmayacaktır.

3-)Pek çok internet sitesi dışarıya gizli Backlink çıkışı yapmtaktadır. Bu tarz internet sitelerinden kazanacağınız Backlinklerinde size bir faydası dokunmayacaktır.

4-)Backlink kazanırken bütün işi bir günde yapmayın.Bu çalışmayı belli zamanlara ayırın.

Değerli Backlink kazanmak isterseniz ;

1-)Sitenizin içeriği ile uyumlu internet sitelerinden Backlink kazanmak için çaba gösterin. Bu çalışma diğerlerine göre biraz daha zordur fakat ilerde olumlu sonuca ulaştığınızda emin olun size pozitif bir şekilde dönüş yapacaktır.

2-)Değerli dizinlere internet sitenizi kayıt etmeye çalışın (Mesela: DMOZ)

3-)Sosyal paylaşım sitelerinden link kazanmaya çaba gösterin.(örn: Facebook,Friendfeed,Twitter)

4-)Değerli forum sitelerinde yada blog sitelerinde makale’ler yazarak bu internet sitelerinden Backlink kazanın. Bu internet sitelerinden kazanacağınız Backlinkler sizler için çok önemlidir.

5-)Pagerank’ları fazla olan internet sitelerinden kazanacağınız Backlinkler, internet sitenizin Pagerank’ını yükseltmede sizlere çok yararlıdır.

Bu anlattıklarımı acele etmeden uzun mühlet’de yaparsanız emin olun hem google ve benzer arama motorlarında sıralamanız artar hemde internet siteniz’de hitiniz artar..

16 Mayıs 2011
Okunma 97

Kaan Sever
https://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious