Ben O Zamanlar Küçücük Bir Çocuktum..

Ben O Zamanlar Küçücük Bir Çocuktum.. 1 143

Ben O Zamanlar Küçücük Bir Çocuktum.. Google Konumu

Ben O Zamanlar Küçücük Bir Çocuktum..Ben o zamanlar küçücük bir çocuktum. Hangi zamanlar demeyin, bundan çook ama çok önceki zamanlar işte.

Böyle, kalbime sancılar girerdi. Kuşlarım sürekli uçup giderlerdi kafeslerinden ortalık sakinleşene dek. Bir ben kalırdım orada, bir de o kahrolası sancılar. O zamanlar bilemezdim, iki sözü bile bir araya getiremezdim. Sürekli susardım?

Yerli yersiz olan susuzluğum ve susmalarım küçüklüğümden benim.

Bazen sokaktan küçük çocuk sesleri gelirdi. Gider cama yaslanır, ellerimi başımın arasına sıkıştırır, çocukları seyrederdim. Bir adam eliyle döndürdüğü salıncak çarkında, 12 çocuğu sallardı. Kahkahaymış kulağıma gelen o sesler. Çocukların yüzünü güle çeviren bir salıncak çarkının taburesine zincirlenip, dönmekmiş. Bense zincirlerimden hala kurtulamadım.

Hep mana’sız çiziklerle doldururdum telefon rehberini. Arayacağım kişilerin listesi sürekli uzardı da, uzardı. Fakat o zamanlar, hangi tuş ile kime dahi ulaşacağımı bilmezdim ahizeyi kaldırınca 🙂 Beklerdim ki koca oğlan olayım. Telefon masasının yanına gelir, ellerimi başımın arasına sıkıştırır, sadece susardım…

İçimden 10’a kadar sayardım.

Bana öğretilen en büyük sayıydı 10, daha ilerisinde varamazdım. Sonunda yalnızlığım ondan ileri gitmezdi.

Bir gün, mutfağa gelmiştim. Canım üstünde inek resmi olan kutudakinden çekmişti. Boyum 60 cm olmalı ki, parmaklarımın ucunda tezgaha uzanmıştım. Nasıl olduysa, zorla tuttuğum bardağı, elimden bir an kaydırmıştım. Kırılan bardağın sesiyle annem gelmiş bakmaya. Ben çabucak masanın yanındaki sandaliyeye oturmuş, ellerimi başımın arasına sıkıştırıp dalmıştım. Annem ne varsa durumumda, gözünden iki damla yaş akıtıp, bana sarılmıştı. Bir de yanağımdan öpmüştü. “Canım oğlum” demişti de, susmuştum.

Ve sonra aradan seneler geçmişti.Başımı ellerimin arasına sıkıştırdığım kare ile tanır olmuşlardı beni. Nereden aklıma geldiyse bulup tekrar çıkarmıştım o kareyi dün yine.

Biri geldi dün ve bana dedi: “Hiç değişmemişsin küçük bey.”

Çok şaşırdım. Tamam ve ağladım. Hak vermem gerekti bir ihtimal, fakat ben yine sustum.

Beni susturan çocuksu nedenlere ağladım, şimdiki suskunluklarıma anlam veremeksizin?

“Başımı ellerimin arasına sıkıştırdım… Uzaklara daldım… Bu suskunluğu onaylamam o kadar zor ki!”
Düşsel hakikatliğim belki de bu benim…

29 Eylül 2011
Okunma 143

Kaan Sever
https://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.
Ben O Zamanlar Küçücük Bir Çocuktum.. için 2 Yorum Yapılmış.

  1. Mustafa dedi ki:

    evet goca küçük bir çocuktuk mut tek yönlü tezcanlar otobüsümüz vardı,şöförümüz mustafa dayı rahmetlik yanılmıyorsam 6 saatte mersin mut arası yolculuk olurdu,bazen ellerde poşotler siyah ne derdik anlayan anlar meger bulantı içinmiş çocukluk anlatılmaz yaşanırmış emeginie saglık goca be.

  2. Gulzare Huseynova dedi ki:

    her sey cok farkliydi. her istedigimi aliyor, her dedigimi yapiyor, kalbimi kirmiyorlardi. neden? cunku o zamanlar kucuk bir cocuktum. simdi ise genc bir kizim. aslinda simdi daha cok onem vermeleri gerekiyorken bana tam tersini yapiyorlar. her seye daha fazla dikkat etmen gerekiyor, yapacaklarimi daha cok dusunmem gerektigini soyluyorlar. bu durumdan cok sikiliyorum. biz genciz, arkadaslarimizla olmak istiyor, onlarla beraber vakit gecirmek istiyor, hep birlikte olmak istiyoruz. bunu bile cok goruyorlar. madem ki hep cocuk gibi sie bagimli olarak yasamamizi istiyordunuz neden buyuttunuz bizi? neden istediniz bizi? anlamiyorum…

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious