Beyni Araştırılan Zeki Adamlar: Einstein ve Lenin

Beyni Araştırılan Zeki Adamlar: Einstein ve Lenin 5 468

Beyni Araştırılan Zeki Adamlar: Einstein ve Lenin Google Konumu

Dünyaya gelen bazı zeki adamlar, vefat ettikten sonra beyinleri sökülerek denetlenmeye alınmıştır. Belki geleceği aydınlatır diye. Albert Einstein: 20.yy’ın en zeki adamları içerisinde olan Albert Einstein, pek çok matematik yönteminin ehilidir. Albert Einstein’da vefat ettikten sonra ABD tarafından beyni sökülmesi emredilmiş ve denetim altında tutulmuş. Sonuç nedir tam olarak bilmiyoruz.

Vladimir İlyiç Lenin: Kendisi vefat ettikten sonra mumyalanıp Moskova Kızıl Sahası’ndaki Lenin mozalesine konulmuştur. Bir hayli ilginç bir hadise ise, rakibi non-komünist (Komünist olmayan) Stalin’in liderliğe geçmesinin ardından Lenin’in beynini spesiyal bir pataloji takımı ile kafatasından sökülüp denetlenmesini istemiştir. Dünya’nın en akıllı adamları içerisinde lider’liğini sürdüren Yoldaş Lenin’in bu zeka’sı nereden geliyor? İşte bu sual’in yanıtını bulabilmek için pek çok beyin cerrahı ve nörolojistler denetlemiş fakat yanıta ulaşamamıştır. Rusya, büyük liderin beynini hala gizli hizmet merkezlerinde saklamaktaymış.

Makale Yazarı: Kaan Sever
www.bilgisever.net | Beyni Araştırılan Zeki Adamlar: Einstein ve Lenin

6 Aralık 2011
Okunma 468

Kaan Sever
https://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.
Beyni Araştırılan Zeki Adamlar: Einstein ve Lenin için 4 Yorum Yapılmış.

 1. Kadir Yılmaz dedi ki:

  bu adam çok akkıllı ama inancı yok. bu yüzden o sadece maddeyi bulmuş yani madde ötesine geçememiştir. bu yüzden onun bu yönünü beğenmedim ve sonuçta allahın ona verdiği bu akıl ve zekayla bile allahı bulmamıştır.

 2. Serdar Aydın dedi ki:

  Eınsteın dünyaya kattığı bu ilimler çok büyük derecede önemli fiziği yani hayatı değiştirebilecek şekilde förmüller bulmuş bir insan onun bulduğu teoremlerle biz tv cep kullanabiliyoruz keşke beımde beynim böyle olsaydı

 3. Musa dedi ki:

  son yüz milyon yılın en büyük bilim adamı ve filozofu:)))

 4. Aykut Saybak dedi ki:

  Einstein zeki bir adam fakat, Lenin’in tırnağı belki olur.
  Vladimir Lenin, insanlık tarihinin en büyük işçi sınıfı devrimini yapmış ve en büyük işçi sınıfı devletini kurmuştur.
  Ve felsefede empristleri çürütmüştür.
  Metafizik üzerine de çalışmaları vardır Lenin’in
  Matematiği ve Fiziği Einstein kadar takip ediyordu.
  Einstein, döneminin yetiştirdiği sıradan zeki bir insandır ama Lenin gerçek bir dehadır.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious