Blog Sitenizin Gravatarını Özelleştirin

Blog Sitenizin Gravatarını Özelleştirin 5 288

Blog Sitenizin Gravatarını Özelleştirin Google Konumu

Gravatarın ne olduğunu çoğumuz biliyoruz. Bilmeyenler için ne olduğunu ben yinede anlatmak istiyorum. Çoğunlukla bloglarda yorum alanında e-mail adresiniz aracılığıyla yazılan yorumlarda yorumunuzun hemen sol köşesinde oluşan tanıtıcı bir avatar resmi oluşur şayet e-mail hesabınız üzerine almış olduğunuz bir avatar resmi bulunmuyor ise size önerim “tr.gravatar.com”sitesine girip kendinize bir avatar ayarlamanız pekala blog sahibi iseniz ve yazılan yorumlarda blogunuzun kendiliğinden belirlediği avatarı değil de kendinize özel bir avatar belirlemek istersek ne gibi işlemler uygulamamamız gerek olabildiğince kolay üç işlemden oluşan bir teknikle bunu gerçekleştirebiliriz. Şimdi sırasıyla aşağıdaki yazdıklarımı uygulayın.

1- Avatar üretme

İlk etapta bir avatar üretmek boyutunun pekte fazla ehemmiyeti yok. Ürettiğimiz avatarı kullandığımız temamızın images klasörüne yolluyoruz. Ben kolay bir avatar ürettim bun avatarı kullanacağım.

2- Kodu function adlı php dosyasına ekleyin.

Bu etapta sizlere wp ile alakalı pek çok kod örneğini toplanmış vaziyette bulabileceğiniz “codex.wordpress.com” dan ihtiyacınız olan her çeşit kod örneğini bulabileceğinizi bildirmek istiyorum.

<?php
add_filter( ‘avatar_defaults’, ‘yenigravatar’ );
function yenigravatar ($avatar_defaults) {
$myavatar = get_bloginfo(‘template_directory’) . ‘/images/gravatar.jpg’;
$avatar_defaults[$myavatar] = “Said Yavuz”;
return $avatar_defaults;
}
?>

Yukarıdaki yazdığım kodu function adlı php dosyanıza ilave etmeniz gerekir. ardından uygulamanız gereken tek bir prosedür var.

3- 2. Avatarımızı belirleme.

Bu prosedürde artık tek uygulamamız gereken temamızın ayarlar alanından tartışma alanına giriyoruz ve en altta ilave ettiğimiz avatarı işaretliyoruz.

Prosedürlerimiz bu kadar artık blog sitenizde yorum yapanlar sıradan bir avatar resmine sahip değilse sizin belirlediğiniz avatarın yorum alanında görüntüleniyor ve bu da sizlere biraz olsun değişiklik sağlıyor. Şayet bu işlemleri uygulayamadiysanız yorumlarınızı burada bizlerle paylaşabilirsiniz.

25 Temmuz 2011
Okunma 288

Kaan Sever
https://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious