Çekingenliği Yenmenin Yolları

Çekingenliği Yenmenin Yolları 5 270

Çekingenliği Yenmenin Yolları Google Konumu

Çekingenliği Yenmenin YollarıÇekingenliğin en önemli nedeni özgüven eksikliği ve negatif düşüncelerdir. Fakat bütün bunları yenmek de sizin elinizdedir! Olumsuz düşünceleri aklınızdan silin“Anlattıklarım eminim hiç kimseyi ilgilendirmiyor”, “Bir kişiden bir şey istersem acaba onu rahatsız etmiş olur muyum” ve “Kesin benimle dalga geçecekler” gibi negatif düşünceleri beyninizden tamamen yok edin.

Dalga geçilme korkusu, eleştirilme tasa sı gibi hislersizi her konuda kısıtlayacaktır. Başlangıç olarak bu düşünceleri tekrar denetleyin. Fakat şunu düşünerek: “Sahiden ‘yanlış bir girişim yapmanızı’ bekleyen bir sürü göz sizin üzerinizde mi? Bütün insanlar sürekli sizin hakkınızdamı konuşuyor?” Tabii ki konuşmuyor ssonuçta siz dünyanın en iyisi değilsiniz! Bunu kafanızdan çıkarmayın. Çekingenlik duygusunu yok edeceğinize inanamayacaksınız.

17 Ekim 2011
Okunma 270

Kaan Sever
https://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.
Çekingenliği Yenmenin Yolları için 1 Yorum Yapılmış.

  1. Android Oyunlari dedi ki:

    Çekingenlik gerçekten baş belası çok sıkıntılıy bu konuda nasıl atlatılır bu olay.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious