Erkeklerde Çok Fazla Traş Cildi Bozuyor !

Erkeklerde Çok Fazla Traş Cildi Bozuyor ! 1 515

Erkeklerde Çok Fazla Traş Cildi Bozuyor ! Google Konumu

Erkeklerde Çok Fazla Traş Cildi Bozuyor !Erkeklerin cilt problemleri ergenlik zamanında başlayıp hayat boyu sürüyor. Gençliğe ilk girişimde oluşan sivilceler, stres, yanlış beslenme, alkol ve sigaranın yanı sıra sürekli traş olmak da cilde zarar verebiliyor. Yıpranma sürekli çoğalıyor.

Bilhassa her sabah traş olma zorunluluğuyla başlayan yüzdeki yıpranma gün geçtikce daha fazla çoğalıyor. Sakal traşı olmak ölü deri katmanını temizleyip cildin hijyenik olmasında büyük rol uynuyor.

Fakat sürekli rutin olarak olunan traş cilt tabakasındaki yağa da zarar verdiği için yüzde kuruluğa ve yüz derisinin pul pul şişmesine neden oluyor.

Cilt bakımını önemsemeyen erkeklerin büyük bir kısmı ise mevzunun farkına varmadığı için “Benim tenim çok hassastır” yalanının arkasına saklanıyor. Cilt bakım kompetanları her traş bitiminde kuruluğu ve yüzde oluşabilecek kabarmaların önüne geçebilmek için cilde muvafık losyon ve nemlendiricilerin kullanılmasının problemi büyük zaviyede yok edeceğini söylüyor. Her gün ayna karşısına geçilip zorunlu bir şekilde olunan sakal traşı, ölü deri katmanını temizlerken cilt üzerindeki yağı da yok ettiği için kuruluğa sebep olabiliyor.

Makale Yazarı: Kaan Sever
Bilgisever.net | Webmaster

29 Ağustos 2011
Okunma 515

Kaan Sever
https://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious