Facebook Arama Motoru Oluyor

Facebook Arama Motoru Oluyor 3.5 186

Facebook Arama Motoru Oluyor Google Konumu

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi olan Facebook.com Google arama motoruna rakip oluyor. Business Week’in açıklamalarına göre facebook, bu iş sistem üzerinde 24 eleman çalıştırıyor. Açıklamalara göre ekibin başında eski bir Google yetkilisi olan Lars Rasmussen yer alıyor.

Facebook, arama sektör’ünde sosyal içeriklerini kullanarak gelişmek istiyor. Google’da sosyal ağı Google+ ile facebook’un yaptığını yapıyor fakat google’ın sosyal ağı Facebook kadar ünlü değil. Facebook’un bu proje’de önüne çıkan en mühim problemi ise böyle bir arama prosedür’ünün sadece herkese açık kullanıcı profillerini barındırabilmesi.

Facebook‘un milyonlarca dolar valör’ündeki genç arama sektör’üne girmek istemesi gayet normal karşılanıyor. Bakalım Business Week’in açıklaması gerçekmi ve gerçek ise Facebook, ana arama sayfamız olabilecekmi.

Makale Yazarı: Kaan Sever
Konu: Facebook Arama Motoru Oluyor | www.bilgisever.net

10 Şubat 2012
Okunma 186

Kaan Sever
https://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.
Facebook Arama Motoru Oluyor için 1 Yorum Yapılmış.

  1. Güncel blog dedi ki:

    teşekkürler

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious