Facebook Zaman Tüneli İptal Etme, Girme, Kapatma

Facebook Zaman Tüneli İptal Etme, Girme, Kapatma 4 137

Facebook Zaman Tüneli İptal Etme, Girme, Kapatma Google Konumu

Facebook’un yeni uygulamalarından biri olanm Zaman Tüneli ile profil sayfanızın görüntüsünü ayrıntılı bir şekilde düzenleyebiliyorsunuz.

Facebook, ‘Profil’ sayfanızı yeniden oluşturarak düzenlediği “Zaman Tüneli” sayfası ile 800 milyon’dan fazla üye’sine kendilerini bir hayli değişik ve geniş şekilde anlatabilecekleri bir ortam sunuyor.
Facebook üyelerinin kendileriyle alakalı yayınlamak istedikleri vukuflara yer ayırdıkları “Profil” sayfasının yerine geçecek olan “Zaman Tüneli” sayfasında üyelerin hayatlarıyla alakalı bütün hikayeleri ve yazıları geçmişe doğru sıralıyor.

Facebook Zaman Tüneli Nasıl Çalışıyor?

Üyelerinin, kendilerini ve hayat hikayelerini istedikleri içerikte ve alanda, tek bir sayfada tedvin etmelerini ve yayınlayabilmelerini sağlayacak “Zaman Tüneli”nde, kullanıcılardan gelen bilgilerde istenirse kendiliğinden yer alıyor.

Mesela Facebook’tan video izleyen bir üye’nin izlediği videoların bilgileri, şayet isterse aracısız “Zaman Tüneli”ne gönderilebiliyor.

Facebook.com’un yeni Zaman Tüneli uygulamasının dizaynının üst kısmında üyelerin kendilerini anlatan istedikleri bir kapak resminin bulunacağı bir alan bulunuyor. Üyeler istedikleri resme yer vererek bir albüm kapağı gibi kendi zaman tünellerinin kapağını hazırlayabilecek. Kapak resmini ilave ederek çok kreatif profil resimleri oluşturmak muhtemel.

Facebook’ta Timeline’a geçen yakınlarınızı göstererek sizin de geçmenizi öneriyor. Bu öneri’yi onayladığımızda zaman tüneli sistemine geçiş yapabiliyorsunuz.

Facebook Zaman Tüneli Nasıl Kapatılır?

Facebook’ta bir sefer zaman tüneline geçiş yaptıktan sonra bir sefer daha iptal etme hususiyeti bulunmuyor. Kısacası Facebook hususiyetleri kullanarak profilinizi eski görünümüne dönüştüremiyorsunuz. Bu vaziyet dolandırıcılar’ında işine geldi. “Facebook zaman tünelinizi iptal edin” tarzında Facebook’tan iletiler ve uygulamalar yapılmaya başladı.

Fakat bunlar çöp uygulamalar ve tamamı yalan dolan. Bu nedenden dolayı zaman tünelinizi iptal edip eski görünümüne çevirmek için Facebook’tan resmi bir haber beklememiz lazım.

Fakat Facebook yeni dizaynının Timeline mihraklı olduğunu söylüyor. Bu nedenden dolayı size zaman tünelinizi iptal etmeyi vaat eden uygulamalardan uzak durun.

Makale Yazarı: Kaan Sever
Konu: Facebook Zaman Tüneli Girme, İptal Etme, Kapatma | www.bilgisever.net

11 Nisan 2012
Okunma 137

Kaan Sever
https://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious