Footer Bağlantılarının SEO Zaviyesinden Önemi

Footer Bağlantılarının SEO Zaviyesinden Önemi 3 147

Footer Bağlantılarının SEO Zaviyesinden Önemi Google Konumu

Footer Bağlantılarının SEO Zaviyesinden ÖnemiBir müddet önce SEO zaviyesinde en tehlikeli bağlantılar hangileridir sual ini bilgisever.net de yanıtlamıştım. Bağlantılarıda su sekilde belirtmiştim.

Linklerin olumsuz dan olumluya dogru sıralaması

Referer çöp bağlantıları
Bağlantılar, refikler yada dost siteler ismiyle eklenen bağlantılar
WordPress vs gibi düzeneklerdeki yorum bağlantıları (Tabi yorumlari çöp olarak varsayıyorum, site sahibi yorumlari kontrol ediyorsa, bu bağlantılar degerli hale gelir)

  • Footer Bağlantıları
  • Sidebar Bağlantıları
  • Header Bağlantıları
  • Makale Bağlantıları

Her zaman takribî 45 dakika SEO makaleleri yazan blog sitelerini inceliyorum. Bu gün rastladığım bir videoda Google yetkilisi Matt Cutts footer bağlantılarının icerik bağlantıları kadar yararlı olmadigini açıklamış oldu. Video aşağıdadır buyrun izleyin.

Şayet video açılmıyorsa, lütfen bilgisayarinizin DNS değerlerini düzenleyin. Bu sıralar her zamanki gibi çok yoğunum. Bu nedenden dolayı uzun zamandan beri yazmak istedigim “niche nasil seçilir” adlı makale üzerinde fazla calisamadim. Niche dedigim şey, ile ilgili internet sayfasi oluşturduğunuz alan. Bir kaç hafta sonra bu makaleyi buraya yayınlayacağım.

24 Haziran 2011
Okunma 147

Kaan Sever
https://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious