Google Chrome Eklentileri

Google Chrome Eklentileri 4.5 329

Google Chrome Eklentileri Google Konumu

Google, web ortamında neredeyse her mevzuya el attığı gibi tarayıcı hizmetinede el atmıştı ve kısa sürede ünlü olan tarayıcısı Google Chrome‘u ücretsiz olarak dağıtmıştı. Chrome genel mana’da seri ve yalın bir tarayıcı şeklinde bilinmekle beraber en önemli eksik olarak eklenti sistemi görünüyordu.

Fakat Google Chrome 4 versiyonu ile birlikte resmi bir şekilde eklenti hizmetine kavuşmuş oldu. Bu şekilde olunca da Firefox’un tahtı sarsılmış oldu. Daha şimdiden yüzlerce eklenti üretilmiş ve dağıtılmış vaziyette. Burada bu eklentileri sizlere tanıtacağız. Buraya tıklayarak bütün eklentileri görüntüleyebilirsiniz.

Google Chrome AdBlock

Bu eklenti firefox tarayıcısındaki gibi adblockplus eklentisi ile aynı işlemi yapıyor. Bu eklenti ile hoşunuza gitmeyen reklamları ortadan kaldırabilirsiniz.

Google Chrome Mail Checker

Tarayıcınıza küçük bir icon ilave eder ve ayar bölümünde belirtmiş olduğunuz gmail adresinize mail geldiğinde sizi haberdar eder.

Google Chrome İE TAB

Yalnızca internet explorer’da çalışan sitelerde chrome içerisinde İE sayfası açmanızı sağlar.

Google Chrome Translate

Tarayıcınıza küçük bir icon ilave eder. Bu icona tıklarsanız bulunduğunuz sayfayı sizin belirlediğiniz bir dile dönüştürür. Kusursuz bir şekilde dönüştüremesede oldukça fazla kullanan, popüler bir eklentidir.

Google Chrome Wot

Google arama sonuçlarının bulunduğu kısımda ve giriş yaptığınız sitede url adresinin güvenilirliğini tespit eder ve sonuçları size bildirir.

Google Chrome Last Tab Standing

Şayet googlechrome kullanıyorsanız chrome’da son sekmeyi kapadığınızda tarayıcının’da otomatik olarak kapandığını farketmiştirsiniz. Bu vaziyetten memnun değilseniz ve son sekmeyi kapadığınızda tarayıcı kapanmasın istiyorsanız bu uzantıyı chrome’a eklemeniz gerekiyor.

Google Chrome Feedly

Google Reader uygulaması ile izlediğiniz içeriği bir dergi vizyonuna sokan harika bir eklenti. Web içeriğinizi düzensiz vizyondan kurtarır. Derli toplu bir vizyona kavuşturur.

Google Reader Notifier

Bu eklenti google reader ile rss takip eden kişiler için bilgilendirme görevi yapar.

Chrome Reading Glasses

Herhangi bir web sayfasında yazı okuduğunuzda sayfa içerisindeki hareketli resimlere, animasyonlara vb. gölge ekliyor ve yalnızca yazıya konsantre oluyorsunuz. Oldukça popüler bir eklentidir.

Makale Yazarı: Kaan Sever

Konu: Google Chrome Eklentileri | www.bilgisever.net

11 Nisan 2012
Okunma 329

Kaan Sever
https://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious