Google Dalgalanması Nedir?

Google Dalgalanması Nedir? 2 83

Google Dalgalanması Nedir? Google Konumu

Google Dalgalanması Nedir?Sizinde bildiğiniz gibi SEO’da muvaffakiyet siteyi üst sıralamalara çıkarabilmek değildir. Önemli olan nedir biliyormusunuz, çıktığınız sıralamada uzun süre kalabilmek. Google da sıralamalarımız değişir. Bir zaman bakarız 2.sıradayız, bir zaman bakarız 6, bir zaman bakarız 3 Bunun sebebi “Google Dalgalanmasıdır“. Google Dalgalanması na bizler bir çözüm bulumayız. Google her 1000 milisaniye de bir güncellenen/ sürekli olarak dalgalanan bir arama motorudur. Sizlere bu konuyu bir örnekle açıklayacağım: Bir deniz hayal edin. Sabah saatlerinde dingin veya az dalgalı, akşam saatlerinde ise dalgalı sizi denizin bir tarafından diğer tarafına atabilecek yeğinlikte; lakin bu dalgalanma sona erdiğinde dalgalardan önceki bulunduğunuz yere tekrar ulaşabilirsiniz. Google’da bazen dingin yada az dalgalıdır. Bu periyotlarda internet sitenizin bulunduğu sıralama çok fazla değişmez. Bazen de çok dalgalıdır, internet sitenizin pozisyon unda büyük farklılıklar görülebilir. Bu gibi dalgalanmaların ne vakit başlayıp ne vakit sona erdiği üzerine net bir açıklamayı hiç kimse yapamaz; Zira Google sürekli dalgalı bir vaziyet tedir ama anlattığım gibi bazen dingin bir vaziyette dalgalanır bazen yeğinlik.

Bu gibi google dalgalanmalardan sakın korkmayın. Dalgalanma bittikten sonra çoğu zaman internet siteniz eski konumuna ya da eskisine çok yakın bir konuma gelir. Bu olay banada oluyor, alıştım artık. İnternet siteleri güzel giderken 1-2 gün süresinde 2-3 sayfalara düşer ama o 1-2 günün ardından tekrar eski konumuna gelir. Sabretmek lazım ve bu gibi olayları anlayışla karşılamak lazım, (Fazla da üzerine iyice yoğunlaşıp canınızı sıkmayın normalde geçici olaylardır bunlar ) Dalgalanma sırasında panik yapmayın, tarzınızı değiştirmeyin. Fakat dalgalanma sona erince internet siteniz hala kötü konumlarda yer alıyorsa tarzınızda ve çalışma düzeninizde değişiklikler yapın.

Makale: Kaan Sever
www.bilgisever.net

4 Haziran 2011
Okunma 83

Kaan Sever
https://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious