Google Dns Ayarları

Google Dns Ayarları 2.5 1.049

Google Dns Ayarları Google Konumu

Adeta tekerleği çukurağa isabet ederek kırılmış bir kağnı gibi çalışan, web sayfaları açılırken ecel terleri döken, sinirden minötör’ümüz ile karşılıklı kick box maçı yaptığımız o içler acısı TTNET DNS sistemine sonsuza dek elveda diyoruz.

Devir google dns devri arkadaşlar. Bundan sonra uzun müddetler bekleyip, bir hayli yavaş giren web siteler olmayacak. İnternet dünyasının lideri Google bu sistem ile internet’te adeta bizler için yeni bir çağ başlattı. Dünyanın en büyük arama motoru olan Google kendi DNS hizmeti ile interneti adeta hop hop hoplatacak. Google dns hizmeti ile süper hızlı internet’in tadını çıkarabilirsiniz.

Google‘ın hareketli strüktür’ü ve yüksek geniş bant internet ağı yardımıyla kendi pc’nizden Google Dns adreslerine erişip, bu görkemli hız’a müşterek olabileceksiniz. Üstelik Google Dns ayarları ile Türkiye’den ulaşım’a Yasaklı Sitelere Giriş yapabilirsiniz.

Google DNS Sunucu Adresleri

Google‘dan gelen bilgilere göre yeni DNS numaraları bu şekildedir. 8.8.8.8 8.8.4.4

DNS Ayarları İle Hangi Sitelere Girebilirim ?

Pc’nizi Google Public DNS‘ye göre ayarlamanız halinde YouTube gibi Türkiye’den ulaşım’a engellenen bütün web adresilerine problemsiz erişmekte muhtemel. Üstelik bu sistem için hiçbir ücret ödemiyorsunuz tamamen ücretsiz. Google garantisinde olan bu sunucular 7/24 kesintisiz, sorunsuz daha güvenli ve daha hızlı internet erişim imkanını bizlere sunuyor.

Google DNS nasıl kullanılır ?

Pc’nizin TCP/iP adreslerinden DNS sunucusu şeklinde 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yazın. Hepsi bu kadar, bu işlemleri yaptıysanız eğer artık sizde google dns’li oldunuz.

Windows Vista / Windows XP Kullananlar İçin Dns Ayarları

Windows Vista ve Xp kullananlar pc’lerinin ağ bağlantıları bölümünden ilgili ağ bağlantısının özellikler bölümüne giriş yaparak, İnternet iletişim kuralları (TCP/iP) opsiyon’unu aktif ettikten sonra açılan sayfada “Aşağıdaki DNS sunucu bilgilerini kullan” bölümüne yukarıdaki verdiğim google dns bilgilerini girmeleri halinde bu sistemden faydalanmaya anında başlayabiliyorlar.

Mac OS X Kullananlar İçin Dns Ayarları

Mac OS X işletim sisteminde dns ayarlarınızı bazı yasaklı sitelere girmek yada internet hızınızı artırmak amaçlı isterseniz yapmanız gereken diğer tüm işletim sistemlerinde olduğu gibi Ağ ayarlarından DNS adreslerini değiştirmek.

Mac OS X işletim sisteminde türkiye’den erişime engelli sitelere girebilmek ve internet hızınızı artırabilmek için yapmanız gereken işlem diğer tüm işletim sistemlerinde olduğu gibi Ağ ayarlarından DNS bilgilerinizi değiştirmek olacaktır.

Dns değiştirme sebeplerine değinmeden daha özgür ve daha hızlı bir internet için Mac OS X işletim sisteminde aşağıdaki işlemleri uygulamanız yeterli ;

Preferences/Tercihler

Hemen ardından Network/Ağ bağlantılarım icon’una tıklayın.

Bu bölümde kendi ağ kartınıza göre bir seçim yapın.

Advanced butonuna tıklayın ardından Dns opsiyon’una tıklayın ve hangi dns adreslerini kullanmak istiyorsanız onu yazın. Google Dns yada Open Dns işinizi görecektir.

DNS Servers: adlı bölüme hangi dns adresini kullanmak istiyorsanız onu yazın.

Google dns kullanmak istiyorsanız: 8.8.8.88.8.4.4 yazın.

Open dns kullanmak istiyorsanız: 208.67.222.222 –  208.67.220.220 yazın.

Makale Yazarı: Kaan Sever
Konu: Google Dns Ayarları | www.bilgisever.net

8 Nisan 2012
Okunma 1.049

Kaan Sever
https://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.
Google Dns Ayarları için 5 Yorum Yapılmış.

 1. murat bozdağ dedi ki:

  google dns her zaman favorimdir.

 2. Orhan dedi ki:

  sonuna kadar google dns yaşasın özgürlük 🙂

 3. serkan dedi ki:

  google dns, open dns’ye göre biraz daha iyi gibi.

 4. Ramazan dedi ki:

  Teşekkürler Anlatım için kullanıyorum 🙂

 5. mersin dedi ki:

  Paylaşım için teşekkürler. yasak yasak nereye kadar:)

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious