Google Pagerank Değeri Neden Düşüyor?

Google Pagerank Değeri Neden Düşüyor? 1 130

Google Pagerank Değeri Neden Düşüyor? Google Konumu

Pagerank Değeri Neden Düşer?Makalemize giriş yapmadan belirtelim ki pagerank değerini google bizlere sabit olarak vermiyor arkadaşlar. Yani google bizlere bir defa pagerank değeri verdi artık bundan sonra düşmeyecek gibi bir şey kesinlikle söz konusu olamaz. Google beğendiği internet sitelerine pagerank değeri verir beğenmediği uygun olarak görmediği internet sitelerine ise vermez.

Hızlı bir şekilde yükselen google pagerank değeri bazen neden düşer?

Copy paste, spam w-arez illegal gibi içerikler varsa eğer internet sitenizde pagerank konusunda Google’dan olumsuz cevap alabilirsiniz ve Google’ın gözünde değeriniz kalmaz.

Link takas olayında aşırıya kaçmanız pagerank’ınızı düşürür.

En mühim olanlarından biri ise sitenizden link satışı yapmanızdır. Eğer internet sitenizden belirli bir ücret karşılığı link satarsanız. Google ayrıntılı olarak veya hızlı bir şekilde bunun farkına varırsa pagerank değeriniz düşer. Spam siteler için eklediğiniz link çıkışları sizin pagerank’ınızı düşürür.

Çok seyrek olsa da Google aracılığıyla spam veya hile nedeniyle pagerank değeri düşürülmüş bir internet sitesiyle aynı ip adresinde bulunmanız sitenizin pagerank değerini düşürür.

İnternet sitenizde yer alan pek çok sayıda site dışı ve site için link çıkışı da pagerank değerinizin düşmesi için bir faktör dür.

Pagerank değerinizi sürekli olarak güncel tutmanız ve düşürmemek için uygulamanız gereken 3 teknik;

Link takas yaparken sitelerin direk pagerank değerine aldanmayın. Bu şekilde takas yapmak yerine hem pagerank değeri kazanmış hem de güncel olan siteleri seçin.

Mümkünse internet sitenizi özel bir ip adresine aldırın. (hosting şirketleri 4-5 tl gibi ücretler karşılığında sizlere özel seo class ip adresleri veriyor)

Kesinlikle illegal içerikli w-arez siteler ile bir bağlantınız olmasın. Bu gibi sitelerle link değişimi vb. yapmayın. İnternet sitenizde w-arez ve ille-gal kelimesi dahi geçmemesine özen gösterin.

3 Haziran 2011
Okunma 130

Kaan Sever
https://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious