Hacklink Nedir, Nasıl Anlaşılır?

Hacklink Nedir, Nasıl Anlaşılır? 3.5 244

Hacklink Nedir, Nasıl Anlaşılır? Google Konumu

Hacklink Nedir, Nasıl Anlaşılır?Hacklink evinde çoluğuyla çocuğuyla oturup çay içen bir adamın evine apar topar girerek bir bardak çay’da bana getir demektir. Hacklink = Davetsiz Misafir (illegal link) Webmaster ve SEO dünyasında çok çeşitli şekillerde legal bir yöntem gibi yapılmaktadır. Büyük webmaster platformları ise adeta buna adeta destek vermektedir. Bu destek verilen hacklink çeşitlerinden birisi Blackhatseo’dur.

Hacklink yöntemine başvuran tabiri caizse “hit mafyaları” istedikleri sıralamalara çok kısa bir zaman içerisinde ulaşabilmektedir. Aynı zamanda hacklink ile illegal bir şekilde üst sıralara tırmanan internet sitelerini Google botları artık bir kaç hafta yada ay gibi bir süre içerisinde enseleyebilmektedir. Kısacası Google hacklink konusunda önlemlerini son 3 senedir yoğunlaştırmış durumda. Önceler hacklink üzerinden elde edilen sahte hitler ile yüksek sıralamaları işgal eden çöp siteler için google’nin etkili ve adil önlemleri mevcut değilsede artık bu sitelerin gözümüzün önünden yıldızlar gibi kaydığını müşahade ediyoruz. Hit mafyalarınca korkulan başa gelmiş ve Google amca hacklink piyasasını tamamen ortadan kaldırmayı hedeflemiş durumda. Googlenin attıgı bu önemli adımların sonucu olarak, hacklink yönteminin artık Legal yöntemlere göre bilakis daha masraflı hale geldiğini yavaş yavaş görmekteyiz.

Hacklink’in zararları;
Google ilgili sitenin hacklink yaptığını anladığı an çok geçmeden banlamaktadır.  Özellikle uzun vadeli ilerleyen sitelerin kesinlikle hacklink yöntemine başvurmaması gerekmeke. Bunun haricinde bilinçsiz şekilde Edu, gov gibi sitelere link eklemek sandığınızın aksine sitenize yarar yerine zarar verebilir.

Bir sitenin Hacklink ile yükseldiğini farkettiğiniz an bu durumu Google teknoloji dev’ine şikayet ederek internetin çöplüğe dönmesi konusunda bir webmaster olarak vicdanen üzerinize düşen vazifenizi yapmış olursunuz. İllegal yöntemlere daima geçit vermemek gerekiyor ki Legal yöntemler bu mafyaların hegemonyasına girmesin 🙂 Hacklink yaptıgına kesinlikle emin oldugunuz siteleri hemen buraya tıklayarak Google’a ihbar edebilirsiniz..

11 Mayıs 2011
Okunma 244

Kaan Sever
https://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.
Hacklink Nedir, Nasıl Anlaşılır? için 6 Yorum Yapılmış.

 1. hassan dedi ki:

  teşekkürler bilgi için…

 2. Orhan dedi ki:

  teşekkürler

 3. mahmut aydın dedi ki:

  Güzel bir bilgiydi…teşekkürler…

 4. hacklink dedi ki:

  Güzel makaleniz ve hacklink konusunda ki açıklamalarınız için teşekkür ederim.

 5. Akvaryum dedi ki:

  Bilgilendirme için teşekkürler, inşallah ders alanlar olmuştur.

 6. Polat Büyükarslan dedi ki:

  Bu yazının başlıkla hiç alakası yok. Ne Hacklink’in ne olduğundan bahsedilmiş, ne de nasıl anlaşılacağından. Bence bu tarz, başlık ile alakalı olmayan yazılar yazarak sitenizin kalitesini düşürmeyin.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious