Hasret

Hasret 1 265

Hasret Google Konumu

Canım, ben yine geldim, bak. Bu güzel çiçekleri sana aldım, senden güzel değiller, sana layık değiller belki ama bu çiçekleri almak içimden geldi. Üzülme birtanem, ağlama lütfen, sen onlardan çok daha güzelsin. Bunları sana ağlayasın diye almadım ki, senin güzelliğini görüpte utansınlar diye aldım. Canım, sen benim için dünyanın en güzel çiçeklerinden daha güzelsin, meleyim.

Biliyor musun, dün gece her zaman olduğundan daha çok hiss ettim yokluğunu, sensiz odam ne kadar da soğukmuş, birlikte geçirdiğimiz sadece otuz  gün boyunca bu odayı o kadar güzelleştirmişsin ki,meğer, şimdi sensiz bu odaya girmek bile istemiyorum.

Ah be birtanem, neden yoksun? Neden yanımda değilsin? Neden benimle değilsin? Sensiz ne hallerdeyim görmüyor musun? Bu gün senin doğum günün. Gittiğin günden beri 6 sene geçti, fakat ben seni unutmuyorum, her gün yanındayım bak. Bu günü özellikle seninle geçireceğim, gün batımına kadar, bu gün senin doğum günün ya… Sana hediyye getirdim bak, kocaman bir kalp. Senin için. Meleyim, seni her kes merak ediyor, her kes seni soruyor, fakat beni bıraktığını söylemeye dilim varmıyor, benim sevgilim benimle birlikte hayatı da terketti demeye dilim varmıyor.

Onu görüyor musun diye soruyorlar, gördüğümü söylüyorum, ama seni görmek için soğuk mezarının başına dikilip kaldığımı anlatamıyorum onlara.

Ben nasıl anlatayım onlara senin o kazada hayatını kaybettiğini? Ben nasıl söyleyeyim onlara sevgilimi bir daha göremeyeceğimi?

Bebeğim, şimdi benden uzaklardasın, ah şu yaşadıklarım rüya olsaydı… Sen yine bana sarılsaydın… Yine okşasaydım o saçlarını, geceleri sana sarılıp uyusaydım. Sabahları kahvaltımı hazırlasaydın.

Güzel sevgilim, canım, biricik karıcığım, bazıları seni öldü biliyor, fakat sen ölmedin, ben her gün seni görüyorum, her gün senin yanına geliyorum, sana çiçekler getiriyorum, yalan mı? Sen yok musun? Ben deli mi oldum? Cevap ver bana, sevgilim.

Senin kokunu özledim. Varlığınla yaşıyordum. Seni bir dakika bile unutmadım. 6 senedir seni düşünmediğim tek bir saniyem bile geçmedi…

Sen iyi ki doğmuşsun,hayatım.

Başkaları için ölmüş olsan da senin hasretini duyuyor olsam da benim için hep varsın, meleyim.

Kalbimdesin, benimlesin, benimsin. Sen herşeyimsin…

Yazar: Gülzare
www.bilgisever.net | Hasret

1 Eylül 2011
Okunma 265

Gülzare Huseynova
https://www.bilgisever.net
Ben Gulzare-Azerbaycanda yasiyorum. Yazar olmak hayalimi gerçekleştirdiğim için www.bilgisever.net sitesine borcluyum. Ben siir, makale yazmaktan cok hoslaniyorum. Kaan Sever e ise ozellikle tesekkur ederim.
Hasret için 3 Yorum Yapılmış.

  1. Kaan Sever dedi ki:

    çok güzel bir yazı olmuş gülzare, bu yazıdaki anlatılan olay gerçekmi acaba merak ettim ?

  2. Gulzare Huseynova dedi ki:

    hayır, Kaan”ciğim. sadece içimden gelerek yazdım.

  3. Zaur Memedov dedi ki:

    sinifde deye bilmesemde yazdigin super hikayeydi

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious