Hedef Kelime Bulmak

Hedef Kelime Bulmak 3.5 160

Hedef Kelime Bulmak Google Konumu

Gerçek yaşam’da olduğu gibi internet sitesi olan webmaster’lar kendilerine bir hedef kelime bulmalıdır , hedef kelimenizi internet sitenizin konularına uyumlu olarak seçin, yada hedef kelime belirleyin ve o kelimeye uyumlu bir internet sitesi kurun.

Fakat malesef bazı büyük kelimeler var’ki yeterli imkanımız olmadığı için bu kelimelerde başarılı olmak çok ama çok zordur. Başta olmak üzere “haber” , “dizi” ve “oyun ” gibi kelimeler rekabet boyutu fazla olan sitelerdir. Sizler bu durumda kendinize bir anahtar kelime belirlerken google servislerindan yararlanarak kelimelerdeki rekabet boyutlarını kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bu internet sitesine anahtar kelimenizi yazarak arama yaptığınızda olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

Ben sizlere göstermek amacıyla örnek olarak “halı” kelimesinde bir kelime araması yaptım..

Yerel arama hacmi : Arama yaptığınız kelimenin geçen ay ortalam olarak ne kadar fazla arandığını belirtiyor..

Reklam veren rekabeti : Yazdığınız bu kelimede google arama sonuçlarında üst sıralarda olmak isteyen reklam veren kişilerin ortalaması yazmaktadır..

Yaklaşık arama hacmi : Arama yaptığınız kelimenin 1 ay’da ortalama olarak ne kadar fazla arandığını belirtiyor..

13 Mayıs 2011
Okunma 160

Kaan Sever
https://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious