Microsoft’un Sosyal Ağ Sitesi İnternete Açıldı !

Microsoft’un Sosyal Ağ Sitesi İnternete Açıldı ! 2 118

Microsoft’un Sosyal Ağ Sitesi İnternete Açıldı ! Google Konumu

Microsoft'un Sosyal Ağ Sitesi İnternete Açıldı !Google Teknoloji Devinin Google+’sından sonra Microsoft’un sosyal ağ sitesi de “yanlış bir şekilde” internet dünyasına açıldı!

Google Teknoloji Devinin sosyal ağ mücadelesine Google+ ile iştirak etmesinin ardından. Microsoft’un da bu konuda geri olmayacağı anlaşıldı. socl.com sitesinde “yanlış bir şekilde” meydana gelen bilgilerde şu kelimeler yer aldı: “Tulalip ile merak ettiğiniz şeyleri bulabilecek, bildiklerinizi hiç olmadığı kadar basit bir halde paylaşabileceksiniz.”

Sitede Facebook ile üyelik girişi yapma butonu ve bir de Twitter ile üyelik girişi yapma butonu  ilgi çekici. Sol kısımda ise bazı insanların fotoğrafları görünüyor. Sitenin kullanıma açılmasından kısa bir süre sonra sayfa tamamen kapatıldı ve aşağıdaki gördüğünüz yazı ile değiştirildi:

“Geldiğiniz için teşekkür ederiz.

Socl.com Microsoft Research’ün dahili bir düzayn projesidir ve yanlış bir şekilde internet dünyasına açılmıştır.

Bu sahiden de yanlışlık oldu.”

socl.com’un ne tarz bir internet sitesi olacağı ve Tulalip ismi verilen proje ile ne bağlantısı olduğu henüz bilinmemektedir.

16 Temmuz 2011
Okunma 118

Kaan Sever
https://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious