Nerdesin?

Nerdesin? 4 337

Nerdesin? Google Konumu

Ağlıyorum. Aklımdasın. Hiç unutmuyorum, unutamam. Nasıl unuturum ki? Beni büyüten, hastalığımda başımda duran, dertlerimi, sorunlarımı çözen meleyimi-canım annemi nasıl unuturum?  Güzel annem, nerdesin?

Sana ihtiyacım var, yanımda olmana ihtiyacım var. Güzel annem, nerdesin?

Her anne çoçuğunun yanında olur, ona yardım eder, onu korur. Ya sen? Sen neden benimle değilsin? Sen neden bana yardım etmiyorsun? Diğer anneler gibi sen de beni korumalısın, nerdesin? Güzel annem, nerdesin?

Hayatım karardı, arkadaşlarım beni yalnız bıraktı, hiç kimse benimle konuşmuyor, sen gittiğinden beri akrabalarımız da beni umursamıyor, hiç kimse benimle ilgilenmiyor, kocaman evde sensizim, yalnızım. Güzel annem, nerdesin?

Arkadaşlarım hepsi evlerine döndüğünde anneleri onları öpüyor, kokluyor, sarılıyor. Bense eve döndüğümde kapıyı açan bile yok, boş eve giriyorum, sessiz ve soğuk evimize.  Yalnızlıktan deliriyorum. Güzel annem, nerdesin?

Arkadaşlarım annelerinin yüzünden öper, bayramlarda elini öper, bense her gün soğuk mezarının başında dikilip, sana günümün nasıl geçtiğini anlatıyor, soğuk mezarını kokluyorum. Arkadaşlarım annelerine çiçek götürdüğünde ben mezarina çiçekler bırakıyorum.

Her kes bana neden böyle üzgünsün diye soruyor? Üniversitedeki arkadaşlarım benim sırrımı hala çözemiyorlar, seni tanıdığımızdan beri hiç bizimle konuşmadın, hiç bir şeyini anlatmadın diyorlar bana. Ben bu acımı nasıl paylaşayım onlarla, anne? Üzgünlüğümün nedenini nasıl söyleyeyim? Ben söz verdim, anne, senin yokluğunu kimselere belli etmeyeceğime, derdimi kimselere anlatmayacağıma söz verdim, anne.

Kimse yetim olduğumu bilsin istemedim. Kimse bana yan baksın istemedim.

Derslerim çok iyi, annem. Her şey yolunda. Dersden sonra çalışıyorum, okul parasını bir şekilde kendi başıma çıkarıyorum işte. Kimseye boyun eymedim, annem. Sen beni böyle yetiştirdin. Kimsenin önünde eğilme derdin hep. Ben de eğilmedim.

Güzel annem, nerdesin?

Bazan rüyamda görüyorum seni. Yanıma gelip başımı okşuyorsun, öperek beni nasıl sevdiğini, nasıl özlediğini anlatıyorsun bana. Beni merak etme, burası çok güzel, zamanı geldiğinde yanıma geleceksin diyorsun bana.  Zamanı ne zaman gelecek anne?

Canım sıkıldığında eski fotoğraflara bakıp-bakıp dalıyorum uzaklara. Babamı, seni hatırlayıp ağlıyorum. Sen hep hiç bir zaman ağlama, göz yaşlarını görmeğe dayanamam derdin, ama tutamıyorum kendimi, güzel annem, ağlamadan duramıyorum.

Güzel annem, ben ne zaman yanına geleceğim? Allahım, beni anneme götür, özlüyorum, duramıyorum. Beni de al.  Hep böğle düşünüyorum işte.

Bir an önce yanında olmak istiyorum, annem.

Hasretdeyim, annem. Senden uzaktayım. İnsanın annesini kaybetmesini ne kadar da acı bir şeymiş. Filmlerde annelerini kaybeden çocukları gördüğümde benim annem beni yalnız bırakmaz, beni terk etmez der, koşar sarılırdım sana. Şimdi sarılamıyorum. Şimdi koklayamıyorum tenini.  Nerdesin? Güzel annem, nerdesin?

 

17 Eylül 2011
Okunma 337

Gülzare Huseynova
https://www.bilgisever.net
Ben Gulzare-Azerbaycanda yasiyorum. Yazar olmak hayalimi gerçekleştirdiğim için www.bilgisever.net sitesine borcluyum. Ben siir, makale yazmaktan cok hoslaniyorum. Kaan Sever e ise ozellikle tesekkur ederim.
Nerdesin? için 4 Yorum Yapılmış.

 1. Murat dedi ki:

  Yüreğinize ve kaleminize sağlık gülzare hanım, teşekkürler.

 2. Cenk Öztürk dedi ki:

  yazı çok güzel olmuş, paylaşım için teşekkürler tatlı bayan.

 3. emre dedi ki:

  süper ya…

 4. Kaan Sever dedi ki:

  gerçekten çok derin, etkileyici, insanın yüreğine hitap eden bir yazı olmuş gülzare duygulanmamak elde değil, bu yazıyı bizlerle paylaştığın sana çok teşekkür ederim.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious