Oğlum Bak Git Me !

Oğlum Bak Git Me ! 3.5 466

Oğlum Bak Git Me ! Google Konumu

Uzun zamandır sinemada türk filimlerine gitmeme prensibimi  ne yazkki bu hafta Oğlum Bak Git filmine giderek bozdum.  Kısaca filmi tanıtacak olursak, Yavuz Seçkin’in canlandırdığı Orhan adındaki taksici sürekli şanssızlıkların kendisini kovaladığından şikayetçidir, ve film boyuncada bu böyle devam ediyor. Neticede ne oluyor derseniz filmin sonuna kadar sabredip durabilirseniz acaba bu film yapımcıları milleti salakmı zannediyor diye düşünürken buluyorsunuz kendinizi.

Bu nasıl saçma nasıl berbat bir filimdir. On kişilik bir ekip ile üç kuruş masraf edilmemiş, zaman harcanmamış komiklik adına ve sinema adına içinde hiçbirşey olmayan vizyona bir film çıkaralım adıda Oğlum Bak Git olsun, diye başlanmış bir çalışma.

Yönetmen: Kamil Çetin,
Oyuncular: Metin Yıldız, Yavuz Seçkin, Selahattin Taşdöğen, Veysel Diker, Orhan Aydın, Esra Sönmezer, Nazlıhan Yılmaz, Kıvanç Baran Aslan,

Senaryo: Şeyda Delibaşı,
Yapımcı: Ercan Narinç

Enayi Yerine Koyulan: Sinemaya giden izleyiciler

Acaba bizmi esprileri anlayamadık, film komikti de bizimmi havamız yerinde değildi diye birkaç yorum okuyayım dedim ama yorumların ardı arkası kesilmiyor. Bu filimle ilgili hangi siteye girseniz 100 lerce olumsuzyazı hakaretlere varacak derecede yorum bulunuyor. Oğlum bak git gibi türkiyenin gündemine oturmuş milyonlarca kişinin izlediği eğlendiği bir video nun adından faydalanılarak sanatın unutulduğu kazanç amaçlı yapılmış berbat bir yapım. Film için ne oyuncu kullanılmış ne maddi bir harcama yapılmış nede iki dakika düşünüp üç beş komik sahne tasarlanmış. Keşke hiç bukadar da zahmet etmeyip orjinal Oğlum Bak Git videosunu koysalarmış, belki ozaman harcadığım zamana üzülmez ve bilet ücretinin daha fazla hakedildiğini düşünürdüm.

Bu kafayla ve bu insanlarla Türk Sineması daha çok sürünecek gibi görünüyor. Yeşilçamla şimdiki filmleri kıyasladığımızda sinemanın Türkiye’de geriye gittiğini görüyoruz.

26 Ekim 2012
Okunma 466

Kaan Sever
https://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.
Oğlum Bak Git Me ! için 3 Yorum Yapılmış.

  1. prekast dedi ki:

    Rezillikten başka bir şey değil.

  2. seopratik.com dedi ki:

    İlginç bir tespit 🙂

  3. İsim Soyisim / Lakap dedi ki:

    Filmi hic duymamistim bu yorumlardan sonra merak ettim ,bknz YouTube vardir

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious