Online Pazarlamanın Avantajları Nelerdir?

Online Pazarlamanın Avantajları Nelerdir? 1 262

Online Pazarlamanın Avantajları Nelerdir? Google Konumu

Genel olarak günümüz insanlari internet üzerinden para kazanmak için online pazarlama çevresine ilk adım attıklarında online satış’ların tarzı ve yönetim biçimi ile ilgili pek fazla bilgi ehili değillerdir. ;Yardım yoktur, taban yoktur ve  imkan yoktur internet üzerinden pazarlama ile ilgili bir vukuf ehili değillerdir. Fakat buna rağmen online pazarlama çevresine ilk adım atan kişilerin ortak derecesi büyük kazançlar sağlayabilmesi için online pazarlamanın en güzel yöntemlerinden biri olduğunu bilmesidir. Dünya genelinde neredeyse her firma internetin büyük bir pazar ağı olduğunu ve internetten büyük paralar kazanıldığının farkında ve gelişen online pazarlama sektörüne her sene milyonlarca lira sermaye yatırılmaktadır.

Piyasalardaki hareketsizlik online pazarlama alanına pek fazla yansımamaktadır Olası piyasa hareketsizlikleri online ticarete çok fazla yansımadığı için ürün fiyatlarında çok fazla varyasyon oluşmamaktadır; pek çok nedenle insanlara daha oranlı fiyata hizmet sağlanmasına yardımcı olan online pazarlama yardımıyla insanlar hareketsizleşen piyasalarda dahi online alışverişlerini sürdürmektedirler.

Bir satış hissedarı olarak online pazarlama alanında yer almanız size evinizin rahatlığında oturduğunuz yerden para kazanabilme fırsatı sağlamaktadır. Sabah gün aydınlanmadak güzel uykunuzdan kalkmak ve durağa gidip sizi iş yerinize götürecek olan o aracı beklemek mecburiyetinde değilsiniz.

İşe geç kalma korkusunu yaşamak, bekleyen işlerin sıkışıklığını kafanıza takmak yada dışardaki bir işiniz için ve/yada dostlarınızla biraz da olsa eğlenebilmek için patronunuzdan nasıl izin koparacağınızı düşünmek mecburiyetinde değilsiniz. Yalnızca kendi hareketlerinizden kendiniz mesul sunuz. Dilediğiniz zaman çalışabilir, dilediğiniz zaman çalışmayabilir ve dostlarınızla eğlenebilirsiniz.

Dünya genelinde on binlerce firma online pazarlama sektöründe etkin bir gösteriş yapmaktadır. Son zamanlarda Türkiye ‘de de online pazarlama olabildiğince gelişmiş olmasına rağmen her firma her gün gelişen bu pazarın biraz daha ayrımına vararak mevduatlarını büyütüyor.

Hepiniz www.hepsiburada.com adlı siteyi biliyorsunuzdur. 1998 yılından beri etkinlik gösteren hepsiburada.com Doğan Holding’e ehil olup sadece internet üzerinden ihtimam vermektedir. 8000 m2 alanda bulunan hepsiburada.com yaklaşık 1100 tedarikçi şirket ile iş yapmaktadır.

Bu sayı devamlı çoğalmaktadır. 2001 senesinde etkinliğe başlayan GittiGidiyor.com ise 10 milyona yakın satış muamelesi ile Türkiye’nin her bir tarafında profesyonel bir alışveriş platformu olarak online yaşamınını sürdürmektedir. Dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden biri olan eBay.com ise 2007 senesinde GittiGidiyor.com’a müşterek olarak Türkiye’deki online pazarlamanın yetişkinliğinin ayrımına vararak bu dalda yerini almak istediğini belirtmiştir.

Dünyada ve Türkiye’de insanlar mallarını internet üzerinden hissedar ları aramaktadır. Ürünlerinden kazanç sağlayacakları karları satış ortaklarına simsariye vererek benimsemek isteyenler online pazarlama alanında gelişmenin yalnızca büyük bir kadroya sahip olmaktan geçtiklerinin farkında olarak her zaman kazançlarını benimseyecekleri yeni insanlar aramaktadırlar.

Bu mesleğin en güzel yanı size yalnızca ürünlerini satmanız için para ödüyorlar. Müşteri yardımı, satış vetiresi gibi başka tüm mevzuları yine kendileri üstlenerek işin mesuliyetlerini size bırakmıyorlar. Kısacası size düşen yalnızca müşteriyi ürünlere kavuşturmak müşterilerin ürünü satın almalarına yardımcı olmak ardından simsariyenizi almak.

Online pazarlama her insanın yapabileceği bir iş olmasına rağmen muvaffakiyetli olmak için kesinlikle bir bilgine ihtiyacınız var. Bu bilgin, hangi satış ağlarına veya satış ortaklığı sistemlerine nasıl başvuracağınız, neler yapmanız icap ettiğini ve neler yapmamanız icap ettiğini size tüm ayrıntılarıla söyleyerek online satış ortaklığı sektöründe muvaffakiyetli olmanızı sağlar. Online satış ortaklığı kitaplarında ve videolarındaki vukuf’lar muhtemel bütün suallerinize yanıt olacaktır.

Makale Yazarı: Kaan Sever
www.bilgisever.netOnline Pazarlamanın Avantajları Nelerdir?

19 Kasım 2011
Okunma 262

Kaan Sever
https://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious