Sandbox’tan Kurtulma Yöntemleri

Sandbox’tan Kurtulma Yöntemleri 4.5 235

Sandbox’tan Kurtulma Yöntemleri Google Konumu

Sandbox'tan Kurtulma YöntemleriGoogle sandbox filtresi tüm webmasterların korkulu rüyası haline gelmiştir. Beklemediğiniz bir anda harcadığınız bütün emeklerin boşa gitmesini oturup izlemeyin. SEO hakkındaki tecrübelerime dayanarak aşağıda sizler için yazmış olduğum sandboxtan kurtulma tekniklerini uygulayın internet sitenizi sandbox filtresinden kurtarın yada Google talimatlarını inceleyerek hatasız bir şekilde uygulayın, ciddiye alınarak uygulanması gereken bir proses tir sandboxtan kurtulma çabaları.

Sandbox olayları bu sıralar bilhassa Google’ın yaptığı güncellemenin ardından vahim bir artış gösterdi. Bunun en önemli nedenlerini burada bilgisever okurları için açıklıyoruz;

  • Sitenizde Copy Paste Yazı Bulundurmak.
  • Çöp Sitelerden Backlink Almak.
  • Çöp Sitelerden Makale Reklamları Almak
  • İçerik Girilmediği Zaman Gereksiz Yere  Siteyi Pingletmek

ve buna benzer pek çok nedenlerden ötürü internet siteniz negatif açıdan etkilenmektedir.

Pekâlâ internet siteniz sandbox filtresine girdi ne yapmanız gerekiyor?

İlk olarak internet sitenizde yer alan copy paste yazıları kelime değişikliği yaparak özgün bir içerik durumuna getirmek.
Ücret verip almış olduğumuz backlinklerin yer aldığı sitenin kelime filtresi yada sandbox filtresinde olup olmadığını anlamak. Şayet backlink satın aldığınız sitede sandbox filtresi bulunuyorsa linki tamamen kaldırmak.

Son dönemlerde sık bir şekilde rastlanan çöp sitelerden ucuz fiyatlara makale reklamları satın alınması. Bu tarz hareketler internet sitenizin yararından ziyade zararınadır.

Backlink yada  makale reklam alımlarına bir süre ara verin.
Bu tarz yanlışları hallettikten sonra Google Webmaster Araçlarından internet sitenizin yeniden kontrol edilmesi için google yeniden değerlendirme talebinde bulunun ve 15 gün hiçbirşey yapmadan beklemeyin (bu süreç etabında sitenizi terketmeyin, sürekli özgün makale girmeye çalışın. ).

Editör Notu: Bunların tamamını uyguladınız ve internet siteniz hala SANDBOX filtresinden çıkamadı ise 301 Manipülasyon tekniği uygulayarak 1 – 2 günlük bekleme sürecinde kalın ve internet sitenizi eski pozisyonuna getirin.

HTTP 301 Yönlendirme Kodu

Options +FollowSymlinks
RewriteEngine on
rewritecond %{http_host} ^bilgisever.net [nc]
rewriterule ^(.*)$ https://www.bilgisever.net/$1 [r=301,nc]

Makale: Kaan Sever
www.bilgisever.net

25 Haziran 2011
Okunma 235

Kaan Sever
https://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.
Sandbox’tan Kurtulma Yöntemleri için 2 Yorum Yapılmış.

  1. Ahmet Engin dedi ki:

    Teşekkürler.

  2. garibanwebmaster dedi ki:

    Çok faydalı oldu, teşekkürler.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious