Seo Hakkında 4 Önemli Bilgi

Seo Hakkında 4 Önemli Bilgi 3.5 84

Seo Hakkında 4 Önemli Bilgi Google Konumu

Seo Hakkında 4 Önemli Bilgi1-) Domain: Seo için domain çok değerli bir araçtır. Domain’inizde keywords kelimeniz yer alıyorsa google ve benzer arama motorları internet sitenizi gelmek istediğiniz bir sıralamaya daha basit ve kolay bir şekilde çıkarabilir.

Örnek; İnternet siteniz bilgisayar satan bir site alan adınız bilgisayarsatis.com/net/org gibi bir isim’den oluşursa google ve benzeri arama motorlarında daha yüksek sıralamalarda yerinizi alabilme imkanınız’da ona göre biraz daha artabilir.

2-) Url adları

Url adlarından bahsettiğimiz şey ornek.com/6c672df.php şeklinde olan kısımdır.Url adınız “6c672df.php” bu halde olursa google ve benzeri arama motorlarında yüksek sıralamalara gelme olasılığımız çok az olur. Fakat url adınız ornek.com/seo-nasil-yapilir.php bu halde olursa google ve benzeri arama motorlarında yüksek sıralamalara gelebilme olasılığı’mız artacaktır.

3-) Kaliteli ve Özgün içerikler yazın.

Google ve benzeri arama motorları için en önemli şeylerden birisi sizin internet sitenizde olan kaliteli ve özgün içeriklerdir. Yani eğer yazdığınız içerik sizin internet siteniz’den başka hiçbir bir internet sitesinde yoksa google ve benzeri arama motorlarında büyük sıralamalara gelme imkanınız o kadar yükselecektir. Zira arama motorları copy paste olan içerikleri kesinlikle sevmez. Sürekli copy paste içerik girmeye devam ederseniz bir süre sonra siteniz google sandbox’a girebilir ve arama motorlarından yok olabilir. Normalde özgün ve kaliteli içerik yazıyorsanız öyle ya da böyle google ve benzeri arama motorlarında yüksek kademelere gelebilirsiniz.

4-) Sosyal İmlemeler

İnternet sitenizin reklamını diğer sosyal imlemelere ekleyebilirsiniz. Eğer sosyal imleme sitelerinde arkadaş sayınız yüksek ise pek çok kişiye sesleniyorsanız bu tarz internet sitelerden sizin internet sitenize hit gelmesi çok basit bir hale gelecektir. Ayrıca arama motorlarının sitenizi tanımasında da yardımcı olacaktır. Çok popüler olan sosyal sitelerde ne yapın edin linkinizi yayınlatın 😉 (örn: Facebook Twitter)

16 Mayıs 2011
Okunma 84

Kaan Sever
https://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious