SEO Nedir?

SEO Nedir? 3.5 63

SEO Nedir? Google Konumu

SEO Nedir??Şu ana kadar yazdığım pek çok makalemde’de açıkladığım gibi, reklam verirken en belli başlı etken topluluğun büyüklüğü değil, reklamı yapılan ürün ile topluluğun arasındaki bağdır. Bu yerde satılacak ürünü, ürünü satın almak isteyen şahısa en basit iletecek yol SEO’dur.

SEO inglizce bir kelimedir karşılığı ise “Search Engine Optimization” yani (Arama Motoru Optimizasyonu) lafızının bir kısaltmadır. Arama Motoru Optimizasyonu işinin asliye amacı, internet sitelerini istediğimiz bazı lafızlarda üst sıralamalara yükseltmedir. Bu biçimde ürün tanıtımını yapan internet sitesini istenilen topluluğa belirtmektir. Google’ın tanınmaya başlaması ile birlikte 1988 yılında arama motorları ticaretindeki hareketlenme noktasında, her gün milyonlarda kullanıcı internet üzerinde arama yapmaktadır. İnternetin asliye maksatı olan taharriye aracılık eden bu internet sitelerinin en mühim özellikleri; insanların o an ne yapmaya çalıştıklarını öğrenebilmeleridir.

Bu şekilde insanları aradıkları içeriğe kolaylıkla ulaştırabilirler. Bu gibi şeyler paraya dönüştürmek isteyen büyük platforum’lar; Yahoo Publisher Network, Microsoft Publisher ve Google Adwords gibi reklam sistemleri üreterek reklam slotlarını pazarlamışlardır. Fakat günlük yaşam tarzının büyük bir bölümünü arama motorlarında harcayan insanlar çok kısa süreler içerisinde, reklam yerleri ile arama neticelerinin farkını anlayabilmişler ve hemen arama sonuçlarını tercih etmişlerdir.

Bu durumu farkeden reklamcılar,yeni hedef olarak bildikleri SEO’ya teveccüh edip ürünlerini satarken çok güzel geri dönüş dereceleri bulabilmişlerdir ve bu biçimde SEO hayatımızda namdarını elde etmiştir. SEO hakkında merak ettiğiniz başka sorular varsa eğer, Bilgisever yazar’ları sizleri bu konuda hergün güncel ve özgün Seo Dersleri ile aydınlatıyor. Bizleri takip etmeye devam edin..

14 Mayıs 2011
Okunma 63

Kaan Sever
https://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious