Siyah Şapka Seo (Black Hat Seo) Teknikleri

Siyah Şapka Seo (Black Hat Seo) Teknikleri 4 166

Siyah Şapka Seo (Black Hat Seo) Teknikleri Google Konumu

SEO’nun yararını görmüş kişilerin, değerlendirdiği teknikleri bir hamle daha ileri götürmesi ile oluşan bir tekniktir. Siyah Şapka Seo tekniğiyle yüksek hitler kazanılabilir. Fakat arama motoru botları bunun farkına vardığı zaman son sayfalar da yerinizi almanız garanti olur. Lafı fazla uzatmadan gelelim bu tekniklere:

Değişen Kelimeler (Changing Word)

Bu teknik benim kendi aklıma gelen bir tekniktir. Bu teknikde bir konu üzerine kurulu bir database bulunur. Bu databasedeki sözcüklerin sıralamaları değiştirerek içeriklerin özgün yazı gibi görünebilmesi sağlanır.

Not: Bu tekniği başka türlü kullanan kişilerde görülebilir.

Anahtar Kelime Doldurma (Keyword Stuffing)

Bu da normalde Google Adsense reklamlarından büyük paralar kazanabilmek için için yapılan bir tekniktir. Bu tekniğe göre siteyi keywords’lerle doldurursunuz, fakat artık Google bu türlü işe yaramaz teknikleri yemiyor. Google adsense den banlanmanız garanti olur. Bir de, bunu başlık gibi etiketler ile uyumsuz alanlar için yapanlar mevcuttur.

Giriş sayfaları (Doorway Page)

İnsan oğlu kendini ne kadar zeki sanıyor Bu teknikle sitenize gelen kullanıcılarla arama motoru botlarını farklı yerlere götürmeniz söz konusu oluyor.  Bu konuya hiç girmek istemiyorum.

(Makine ile  Otomatik Girilen İçerik) Machine Generated Content

Çok büyük bir database oluşturma tekniğidir. Bu tekniğe göre çok geniş bir database oluşturulur. Ardından arama botlarına gönderilir. Bu teknik anlaşılması en uzun süren 2. tekniktir.

Yinelenen ve Ayna Web Siteleri (Mirror or Duplicate Sites)

Bu tekniğe göre küçük domain değişiklikleri ile özgün içeriği kendisine çekip büyük sıralamalarda yer almadır. Bu yöntemde büyük gelir sahibi olan internet siteleri var fakat bu yöntemi önermiyorum..

Küçük Yazı (Tiny Text)

Bu teknik resimlerden hit alabilmek için kullanılan bir tekniktir.  Alt tagı içerisine uzun kelimeler girme tekniğidir. Resim arama motorları bu gibi internet sitelerine hit sağlayabiliyor.

Görünmez Yazı (Invisible Text)

Bu tekniğegöre sayfanın alt bölümlerine keywords girilerek ilk sıralamalar hedeflenir. Bu teknikler hala kullanılmaktadır.

Bu teknikleri değerlendirmenizi pek önermiyorum. Diğer  Black Hat Seo Teknikleri gibi bu teknikte sizlerin google ve benzeri arama motorları tarafından banlanmanızı sağlayacaktır..

2 Haziran 2011
Okunma 166

Kaan Sever
https://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.
Siyah Şapka Seo (Black Hat Seo) Teknikleri için 1 Yorum Yapılmış.

  1. Adem ERGÜL dedi ki:

    Merhaba Kaan Abi..İlk Önce Böyle Bi Temayi Paylaştıgın İçin Teşekkür Ederim :).Yükledim Ancak Bi Kaç Yerinde SorunLarım Var Acaba İlgilenebilr misn ?

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious