Sony Ericsson’dan Tekrar Yenilik !

Sony Ericsson’dan Tekrar Yenilik ! 3.5 121

Sony Ericsson’dan Tekrar Yenilik ! Google Konumu

Sony Ericsson firmasından ilginç haraketler! Sony Ericsson un yeni mantıklı cepleri için verdiği son karar hem bizleri hayret içerisinde bıraktı, hemde çok mutlu etti. Sony Ericsson piyasaya sürdüğü Android işletim sistemi yöneten Xperia serisiyle bazı insanlar tarafından tenkit yağmuruna tutulmuştu. Tenkit lerin gerçek sebebi ise esnekliğiyle insanlara büyük bir üstünlük temin eden Android işletim sisteminin bu telefonlarda olabildiğince kapalı olmasıydı.

Fakat Sony, bu davranışlarından 180 derecelik bir dönüş yaparak, tasarımcıları bilhassa yeni gelecek Xperia Play için Linux kernelleri tasarlamaları ve yüklemelerine özendiriyor. Sony nin izah ına göre 2011 de üretilecek olan Xperia Arc ve Xperia Play vazıh olacak. Hatta firma bir iki metre daha öne giderek kişisel bloglarında bu mantıklı telefonlar için nasıl linux kerneli tasarlanacağını ayrıntılı bir şekilde anlattı.

Playstation 3 ü yok eden George Hotz davalarla başı sıkışmadan önce Xperia Play tasarlandığında onu yo kedecek olan ilk insanın kendisi olacağını belirtmişti. Fakat görünen o ki Sony bu durumda Hotz’dan da erken davrandı.

1 Haziran 2011
Okunma 121

Kaan Sever
https://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious