Tasarımcı Nedir? – Nicin Web Tasarımcı Olunur?

Tasarımcı Nedir? – Nicin Web Tasarımcı Olunur? 3.5 424

Tasarımcı Nedir? – Nicin Web Tasarımcı Olunur? Google Konumu

Merhaba arkadaşlar bu dersimde size Tasarımcı Nedir?-Nicin Web Tasarımcı Olunur? konusu üzerinde durucam.

Öncellikle Tasarımcı Nedir? bunun üzerinde duralım.

İnternet çıktıktan sonra önemli konulardan biri oldu web tasarımı,çünkü internet sitesi demek bir tasarım olması demektir.İşte bu konuda biz devreye giriyoruz.

Çünkü biri ve birileri site kurmak istiyorsa kesinlikle tasarımcıya ihtiyacı olacaktır.Peki diyeceksiniz bana bunları neden yazıyorsun diye işte asıl nokta şudur ki bunların hepsini yapan kişiye tasarımcı denir.Uzun açıklama ile tasarımcıyı anlatmış oldum 🙂

Peki gelelim 2. maddeye Nicin Web Tasarımcı Olunur?

Bunun pek çok açıklaması var aslında.

 • İyi bir tasarlama kafası olmak
 • Web konusunda yetenekli olmak
 • Web işini sevmek(Bence en önemli etken)
 • İyi bir kodlama bilgisine sahip olmak
 • Son olarak ise  iyi para kazanmaktır.

Eğer bu maddelere uyuyorsanız sizde tasarımcı ruhu vardır demektir.O yüzden ya benim derslerimi takip edin yada profesyonel kurslara giderek bu yolda gelişmeye bakın derim.

27 Nisan 2012
Okunma 424

Berkan
https://www.bilgisever.net
Ben berkan.Yaşım 20 web sitesi işlerine küçüklükten beri meraklıyımdır.Bu merakımı kurslara giderek uzmanlaştım(Web Tasarımı ve Wordpress) ve tecrübelerimi sizlerle paylaşmak istedim.Bu yüzden beni takip edin ve bilgilerden faydalanın :)
Tasarımcı Nedir? – Nicin Web Tasarımcı Olunur? için 7 Yorum Yapılmış.

 1. Cüneyt dedi ki:

  Güzel bir makale olmuş fakat (yazım hatalarıyla dolu) hatasız bir şekilde yazılsa daha iyi olur, en azından sitenizin kalitesini düşürmüş olmazsınız.

 2. Berkan dedi ki:

  evet farkettim sağol uyarın için

 3. Tasarımcı dedi ki:

  güzel bir konu teşekkürler 🙂

 4. Berkan dedi ki:

  rica ederim yorumunuz için 😛

 5. ali dedi ki:

  teşekkürler

 6. Google dedi ki:

  Berkan arkadaşım dalga mı geçiyorsun insanlarla? Umarım dalga geçiyorsundur çünkü önemseyip okuduğum-ve hatta yorum yazdıyor olduğum- bu yazının ciddi olma ihtimalini düşünemiyorum. Özellikle “iyi bir tasarlama kafası olmak” maddesini anlayamadım, orayı biraz daha açıklarsanız daha iyi olur okuyucularınıza. Hataları fark ettiğinizi söylerken bile hata yapmışsınız, bilmiyorum senin için “farkedermi”. Yazım hataları ve cümle düşüklüklerini geçiyorum. Gerçekten 20 yaşındaysanız üzüldüm, yazdıklarınızı okuyunca 13 14 yaşındaki hallerim geldi aklıma.. Neyse muhtemelen bunu yayınlamayacaksınız, uzatmıyim o yüzden.

  Bu arada yazmadan önce biraz da okumak gerektiğini bilmiyorsun heralde. “seo dersi” diye yarımyamalak okuduklarını demiyorum. kitap gazete dergi gibi ortamlardan bahsediyorum.

  Şimdi kızdın köpürdün muhtemelen ama sana en büyük iyiliği eleştirerek ben yapıyorum. İyilik yap denize at demişler. Benim attığım yer umarım denizdir..

 7. r10 dedi ki:

  dusunceler guzel kostek degıl destek olmak lazım bır ara blog tasarımınıda anlat cunku artık hersey blog yazarlıgına donustu kardesım onun ıcın guncel olarak onuda anlat kardesım herkes bılgılensın

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious