Tüm Sitelerin Google Pagerank Değerleri Sıfırlandı

Tüm Sitelerin Google Pagerank Değerleri Sıfırlandı 1 142

Tüm Sitelerin Google Pagerank Değerleri Sıfırlandı Google Konumu

Tüm Google Pagerank Değerleri SıfırlandıBilgisever.net’in değerli okurları merhaba. Bugün itibariyle yani saat 07:00 sularında bilgisever.net dahil dünyadaki bütün sitelerin pagerank değerleri sıfırlandı. Google, Facebook, Twitter, Microsoft, Apple, Yahoo, Youtube gibi dünyaca ünlü sitelerin pagerank değerleri bile sıfırlandı.

Pagerank değerlerinin sıfırlanma nedenini henüz bilen yok. Google resmi bloğunda mevzu hakkında herhangi bir açıklama falanda yapılmadı. Merak içerisinde beklemeye devam ediyoruz, inş geçici bir durumdur. PR değerlerinin sıfırlanmasında 3 neden olabilir diye düşünüyorum.

Sizinde bildiğiniz gibi dünyaca ünlü teknoloji devlerinden biri olan Apple’ın kurucusu Steve Jobs 06.10.2011 tarihinde sabaha karşı öldü ve google anasayfasına Steve Jobs 1955-2011 yazarak “www.apple.com” linkini ekledi. Tüm sitelerde yas tutulmasını sağlamak için yapılmış olabilir.

Uzun zamandır pagerank güncellemesi yapmayan google, yeni bir pagerank güncellemesini başlatmışta olabilir. Forumlarda google pagerank sistemi tamamen kaldırılacak, artık trustrank devri şeklinde konuşmalar yapılıyordu belki bununlada alakalı olabilir. Son zamanlarda pagerank değerlerini artırmak için hileler yapılıyordu. Google pagerank devrine tamamen son vermişte olabilir. Dediğim gibi mevzu hakkında henüz bir açıklama yok.

Açıklama yapılırsa eğer burada siz değerli bilgisever.net okurlarına duyuracağız. 06.10.2011 Google Pagerank Sıfırlanması hakkındaki yorumlarınızı, düşüncelerinizi burada bizlerle ve diğer bilgisever.net okurlarıyla paylaşabilirsiniz.

Makale Yazarı: Kaan Sever
www.bilgisever.net

6 Ekim 2011
Okunma 142

Kaan Sever
https://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.
Tüm Sitelerin Google Pagerank Değerleri Sıfırlandı için 5 Yorum Yapılmış.

 1. Engin Topçuoğlu dedi ki:

  Pageranklarımız silinmedi. Sadece sorgulama yapılan değerlerdeki adreslerde değişim oldu google’ın.

 2. -EagLe- dedi ki:

  Nereden bakacağız değerlerimize peki ?

 3. Daku dedi ki:

  Sadece api degisti pageranklar 0 degil prchecker.info dan bakabilirsiniz

 4. dizi izle dedi ki:

  sanki biz öldürdük adamı

 5. Rd dedi ki:

  Yıl 2015 ve denildiği gibi Pagerank artık kaldırıldı.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious