Twitter Nedir? Nasıl Kullanılır?

Twitter Nedir? Nasıl Kullanılır? 4 295

Twitter Nedir? Nasıl Kullanılır? Google Konumu

Twitter Nedir? Nasıl Kullanılır?Bu makalemizde okurlarımızdan gelen Twitter nedir, nasıl kullanılır gibi suallerin cevaplarını açıklayacağız. Twitter kısaca; sadece 140 seciye kullanarak arzu ettiğiniz mesajı sizi takip eden insanlara yollayabileceğiniz bir mikroblog sistemidir. Twiiter, Facebook gibi sosyal bir plaform dur.

İnsanlar birbirlerine isterse mesaj atabilir, sevdiği insanları “Folowing” dizelgesine ekleyip onların yazdığı mesajları kendi Twitter profilinde görebilir. İsteyen kullanıcılar kendileri engelleyebilir yada herkesin yazdıklarını izlemesini engelleyebilir.

Twitter’a ne gibi yazılar yazabilirim derseniz, Cevap:İstediğiniz herşey. Şuanda ne işle uğraşıyorsunuzdan tutun da, kurumsal şirketlerin kampanya yazılarına kadar herşey yazılabilir. Sizin muayyen bir “Takip” dizelgeniz bulunuyorsa onların yazdıklarını kitap okur gibi anında okuyabiliyorsunuz. Twitterın misyon unu tam olarak öğrendikten sonra asla ayrılayamıyağınız bir plafrom olduğunu göreceksiniz.

Twittera Türkçe üye olmak  isteyenler için çok yakında bir makale yazmayı düşünüyoruz.

En zevkli Türkçe Tweetlerden yararlanmak isterseniz aşağıdaki twitter sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Twitter adresimiz; http://twitter.com/#!/@bilgisevernet

Aşağıdaki videoyu izleyerek “Twittera Nasıl Kayıt Olunur?” öğrenebilirsiniz. Sizler için Twittera Türkçe Üye Olma videosu yayınladık.

6 Ağustos 2011
Okunma 295

Kaan Sever
https://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious