Web Sitenizin Gerçek Hızını Öğrenin

Web Sitenizin Gerçek Hızını Öğrenin 3 135

Web Sitenizin Gerçek Hızını Öğrenin Google Konumu

Web Sitenizin Gerçek Hızını ÖğreninWeb sitenizin açılış hızından şikayetçi misiniz? Sitenizin gerçek hızını aşağıdaki anlattığım araçlar ile ölçebilirsiniz. Hemde tamamen ücretsiz olarak. Bir İnternet siteniz varsa sitenizin açılış hızı gerçekten çok önemlidir. Şayet siteniz yavaş bir halde açılıyorsa, sadece sıkılan kullanıcıları yitirmekle kalmazsınız, bir yandanda artık site hızını bir etken şeklinde ölçen Google sıralamalarında da internet siteniz çok kötü sıralamalara gelir. İnternet sitenizin ne kadar hızlı olduğunu tespit etmek içinse şahsi deneyimlerinizden çok daha güvenilir vasıtalar size asistan olabilir. Bu vasıtalardan bir kaçını bilgisever.net farkıyla yayınlamak istiyorum.

Web Page Analyzer

İnternet sitenizin yalnızca hızını kontrol etmekle kalmayan Web Page Analyzer, bir yandanda internet sitenizin kaynak kodlarını da tetkik ediyor ve siteye ilişkin hangi öge nin yükleme sırasında en fazla problem yarattığını belirlemenizi sağlıyor.

Website Speed Test

Bilhassa birden fazla internet siteniz varsa veya internet sitenizin hızını rakipleri ile kıyaslayarak test etmek istiyorsanız Website Speed Test işinizi görecektir. Bu aractan yararlanmak kullanmak için tek yapmanız gereken hızlarını test etmek istediğiniz web sitelerini alt alta yazmak ve “Check” butonuna tıklamak.

YSlow

Yahoo aracılığıyla internet sitelerini hızlandırmak için  Steve Souders aracılığıyla üretilen YSlow alanında gerçekten başarılı bir Firefox eklentisi. Firebug isimli webmaster vasıtası ile beraber yararlanabileceğiniz YSlow yardımıyla internet sitenizin hızı konusunda çok ayrıntılı bir ifadeye ehil olabilirsiniz.

13 Temmuz 2011
Okunma 135

Kaan Sever
https://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious