Windows Live Messenger

Windows Live Messenger 5 292

Windows Live Messenger Google Konumu

Windows Live Messenger, eski ismiyle MSN Messenger kısaca MSN şeklinde tanınan bir anlık sohbet yazılımıdır. 2005 senesinden beri Microsoft aracılığıyla sürekli olarak geliştirilmektedir. 11 versiyonu ile beraber adı düzenlenerek Windows Live Messenger şeklinde adlandırılmıştır.

Windows Live Messenger ilk dağıtıldığu günden itibaren beri kullanıcılarına kesintisiz hizmet vermektedir. Bir zamanlar Windows Live messenger gün geçtikçe bütün dünya genelinde gelişen ve 600 milyon kullanıcısı olan ICQ’yu tamamen yok etmişti. Elbetteki “eden bulur” yerküresinde yaşadığımız için kendisi de şimdi seneler önce ICQ’ya yaşattığı olayları facebook’un önünde yaşamaya başladı.

Facebook’a gelen büyük ilgi elbetteki windows live messenger’ı kötü bir şekilde etkiledi. Ama elbetteki facebook hala Windows Live Messenger’ı tahtından indirebilmesi için bir fırın ekmek tüketmesi lazım.

Windows Live Messenger’in görevi ile ilgili özetle bir bilgi sunmak istiyorum;

Kullanıcı dizelgenizdekiler ile web kameralarınızı da kullanarak hem sesli hemde yazılı anlık sohbet edebilirsiniz. Üstelik içerik’te paylaşabilirsiniz.
Windows Live Messenger‘in kullanıcılarına sağladığı ücretsiz e-mail servisindende yararlanabilirsiniz. Windows Live Messenger üzerinden dostunuzla, arkadaşınızla karışıklık oyun oynayabilirsiniz.

Editör Notu: Windows Live Messenger 2011 adlı yazılımın son versiyonu yalnızca Windows Vista ve 7 platformlarında çalışmaktadır. Windows XP kullanıcıları son sürümü kullanamazlar.

Windows Live Messenger Artı Özellikleri

 • Faceook, Linkedin, Myspace sosyal medya siteleriyle uyumlu.
 • Mobil ve internet desteği.

Windows Live Messenger Eksi Özellikleri

 • Eski versiyonlarına göre daha düzensiz bir tasarım.
 • Windows XP işletim sistemlerinde çalışmıyor.
 • Twitter desteği mevcut değil.

Windows Live Messenger Program Bilgileri

 • Lisans: Ücretsiz
 • Dil Desteği: Türkçe
 • Platform: Windows 7 / Vista
 • Üretici: Microsoft
 • Dosya Boyutu: 1.2 Mb
 • Limit: Yok
 • Editör Puanı: 5/5
 • Üye Puanı: 2/5

Windows Live Messenger Ekran Görüntüleri

Windows Live Messenger İndir

Windows Live Messenger adlı programın son versiyonunu indirmek için buraya tıklayın. (Win7/Vista)

Windows Live Messenger Mobil Uygulamaları

 • Windows Live Messenger adlı programın son versiyonunu indirmek için buraya tıklayın. Mobil (İOS)
 • Windows Live Messenger adlı programın son versiyonunu indirmek için buraya tıklayın. Mobil (Symbian)
 • Windows Live Messenger adlı programın son versiyonunu indirmek için buraya tıklayın. Mobil (Blackberry)
 • Windows Live Messenger adlı programın son versiyonunu indirmek için buraya tıklayın. Mobil (WithYou)

Windows Live Messenger Plus Yaması

Dünyada binlerce kişi aracılığıyla kullanılmakta olan Messenger Plus eklentisi yardımıyla msn messenger’a pek çok spesiyalite ilave etmeniz ve özelleştirmeler yapmanız muhtemel. İçerisinde eski msn versiyonları içinde Windows Live Messenger son sürümü içinde önemli hususiyetler barındırmaktadır.

Eklentiyi aktif ettikten sonra msn ana sayfasından eklentiye intikal sağlayabilirsiniz. İçerisinde barındırdıpı Multi MSN (Çoklu Msn) hususiyeti ile aynı pcde istediğiniz kadar msn hesabınızı açabilirsiniz. Üstelik yeni messenger tasarımlarınada basitçe ulaşabilir, msn konuşma yazılarınıza dilediğiniz gibi renk verebilirsiniz.

Messenger Plus yeni kişi eklemeleri ve içerik yollama prosedür’lerinde beklenen izin prosedür’lerini kendiliğinden bir şekilde yapabilir, dostlarınıza özel ihtar üreterek onların her durum düzenlemesinin bildirilmesini sağlayabilirsiniz. Her sohbet sayfası için tek bir sayfada tab şeklinde basit gezinti yapabilirsiniz.

Messenger Plus’ın profesyonel log araması yardımıyla kendiliğinden bir şekilde kaydedilen sohbet logları içerisinde profesyonel aramalar yapabilirsiniz. MSN kilidi yardımıyla klavye tuş kısayolu ile platform’dan gizleyebilirsiniz. Yüklemesi ve kullanması bir hayli basit bu eklenti yardımıyla arkadaş listelerinizi de basitçe düzenleyebilirsiniz.

Windows Live Messenger Plus Özellikleri

Kişisel Durum:
Bu hususiyet ile programa dışarıda emrini verdikten sonra özel isim etikleyicileri sayfası aktif oluyor. Bu sayfadaki sekmeler yardımıyla şahsi durumunuza dilediğiniz bir adı ilave edebilir, hatta oto cevaplayıcıyı etkin vaziyete dönüştürebilirsiniz.

Masaüstü Kişileri:
Masaüstü kişileri, ICQ programına benzetilerek düzenlenen bir Plus hizmeti. Dilediğiniz kişiyi masaüstüne indirebiliyorsunuz. Bu kişinin durumunu öğrenebiliyorsunuz ve içerik paylaşabiliyorsunuz.

Messenger Kilidi:
Messenger kilidi, istemediğiniz bir kişiden Messenger’ı gizlemek istediğinizde yardımınıza koşuyor. Kolay bir klavye hareketiyle Messenger otomatik olarak kilitleniyor. Kilitli vaziyetteyken kişiler size mesaj yollayabiliyor. Durumunuz kendiliğinden bir şekilde Plus vasıtası ile dolu oluyor. Aynı tuş hareketi ile kilidi kaldırabiliyorsunuz.

Sohbet Günlüğü:
Messenger Plus Live dostlarınızla yaptığınız konuşmaların loglarını klasörde sorunsuz bir şekilde saklayabiliyor. Aynı hususiyet Plus eklentisi deaktif’kende bulunuyor. Fakat görevini Plus kadar sorunsuz yapamıyor.

Olay Görüntüleyici:
Olay görüntüleyici, mayyen bir kişinin kısa bir süre önce msn hesabını giriş yapıp yapmadığını öğrenmek veya durum düzenleme hadiselerini ve hatta müzikal eğlencelerini tetkik edebiliyor.

Kişi Listesi Temizleyici:
Kişi listesi temizleyicisi Plus’ın en harika hususiyeti bana göre. Neden diye soracaksınız biliyorum ve hemen cevabınıda veriyorum bu hususiyet yardımıyla sizi silen kişileri rahatlıkla öğrenebiliyorsunuz. Kişi listesi silici sekmesine girdiğinizde “Listesinde bulunduğunuz kişiler”‘i seçerseniz kimin sizi silip kimin listesinde yer alıp almadığınızı öğrenebiliyorsunuz. Üstelik bu hususiyet yardımıyla hızlı bir şekilde “Messenger Bahar Temizliği”ni aktif edebiliyorsunuz.

Sekmeli Sohbetler:
Bu hususiyet yardımıyla tek bir sayfada tüm kişiler ile hızlı bir şekilde sohbet edebiliyorsunuz.

Sayarak bitiremediğiniz Plus hususiyetlerinin en mühim olanları bunlar. Daha çok hususiyet öğrenmek istiyorsanız Messenger Plus Live’ı bilgisayarınıza yükleyip incelemeniz gerekiyor.

 • Messenger Plus adlı eklentinin son versiyonunu indirmek için buraya tıklayın.

Windows Live Messenger için Çoklu Msn Açma Yaması

Windows Live Messenger’ın son versiyonunu destekleyen çoklu Windows Live Messenger hesabı açabilmenize imkan sağlar, reklamları, sekmeleri, arama tuşunu dilediğiniz doğrultuda yok edebileceğiniz küçük fakat etkili bir yama olan WLM Universal Patch Messenger son sürümünü desteklemektedir.

Editör Notu: Yamayı yükleyeceğiniz zaman Windows Live Messenger’dan çıkış yapmayı unutmayın. Aksi taktirde yama yüklenmeyecektir.

Çıkış yapılmadığına dair ihtar alırsanız aynı anda “Ctrl+Alt+Del” tuşlarına basın ve Windows’un Görev Yöneticisi hizmetini çalıştırın. Ardından “İşlemler” bölümüne tıklayın ve alttali prosedür listesinden “msnmsgr.exe” ismindeki prosedürü işaretleyerek sonlandırın.

Windows Live Messenger Çoklu MSN Yaması kurulumu esnasında herhangi bir MSN Messenger, Windows Messenger vb. uygulamalarının aktif vaziyette olmaması gerekiyor. Kesinlikle buna dikkat edelim ve yamayı yükleyelim.

Windows Live Messenger Çoklu Msn Açma ( Multi Msn ) İndir

 • Windows Live Messenger Çokmu Msn Açma yamasını indirmek için buraya tıklayın.

Windows Live Messenger Fake Voice 7.0

Fake Voice kullanımı basit ses değiştirme programıdır. Sesinizi bayan, bay, genç, yaşlı, çocuk, robot sesine dönüştürebilirsiniz. Böylelikle dilerseniz Msn’de dostlarınıza şaka yapabilir yada zevkli kayıtlar oluşturabilirsiniz.

Düzenleyeceğiniz sesin bütün değerlerini uygulayabileceğiniz, sert yada ince olmasını dilediğiniz sesi dilediğinizde de boğuk yapabilirsiniz ve sesinizi komple tanınmaz vaziyete çevirerek dostlarınıza şaka yapabilirsiniz.

Robot yada eko sesi gibi çeşitli efektleri ile büsbütün farklı sesler de üretebileceğiniz yazılım ile dostlarınıza ilginç şakalar yapabilir ve eğlenebilirsiniz.

Windows Live Messenger Fake Voice 7.0 İndir

 • Windows Live Messenger Fake Voice 7.0 Programını indirmek için buraya tıklayın.

Windows Live Messenger ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Windows Live Messenger Msn Reaper Avatar Çalma

MSN Reaper uygulaması ile msn’deki dostlarınızın smile’lerini ve avatarlarını, resimlerini kolayca çalabilir ve bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Bu bir Avatar Çalma Programıdır arkadaşlar. MSN Messenger 6.x/7.x ve Windows Live Messenger versiyonlarında sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Üstelik “mass-save” özelliği bir defada birden fazla avatarı çalabilir ve bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Windows Live Messenger Msn Reaper Avatar Çalma Programı İndir

 • Windows Live Messenger Msn Reaper Avatar Çalma Programını indirmek için buraya tıklayın.

Windows Live Messenger Detect 2.02

Messenger Detect, bilgisayarınızdaki ve ağ bağlantılarınızda bütün MSN loglarını kendiliğinden bir şekilde bulur ve kayıt eder. Pc’lere herhangi bir hiç program kurulmasına gerek kalmadan arka planda çalışır. Kullanılışı bir hayli kolay güvenlidir bütün bilgileriniz şifreli ve korumalıdır.

Bundan sonra hiçkimseye yakalanmadan, msn loglarını kontrol edebilirsiniz.. Kayıtlar zamanlara göre listelenmiş ve Msn messenger’ın kayıtlarıyla aynı ölçü’dedür. Kayıtları Messenger Detect uygulaması ile basitçe değiştirebilir ve arayabilirsiniz. Üstelik kayıtları RTF uzantısı ile kaydedebilirsiniz.

Windows Live Messenger Detect 2.02 İndir

 • Windows Live Messenger Msn Detect 2.02 uygulamasını indirmek için buraya tıklayın.

Makale Yazarı: Aykut Ercan
Konu: Windows Live Messenger | www.bilgisever.net

20 Nisan 2012
Okunma 292

Kaan Sever
https://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious