WordPress Acronyms (Sözcük Açıklama Eklentisi)

WordPress Acronyms (Sözcük Açıklama Eklentisi) 3 103

WordPress Acronyms (Sözcük Açıklama Eklentisi) Google Konumu

Wordpress Acronyms (Sözcük Açıklama Eklentisi)İnternet sitenizde taksirleri ve anlaşılması zor sözcükleri çok kullanıyorsanız bu anlatacağım eklenti tam sizlik bir eklenti. Seçtiğiniz sözcüklerin altını otomatik bir şekilde çizdirebilirsiniz ve sözcüğe açıklama ilave ederbilirsiniz. Bu konuyu örnek ile açıklamak gerekirse; HTTP sözcüğünü çok kullanıyorsanız eğer, izah olarak Hypertext Transfer Protocol” yada “Arama Dost Linkler” sözcüğünü girebilirsiniz.

Bu eklentinin nasıl birşey olduğunu merak ediyorsanız aşağıdaki “Eklenti Demo” alanından HTTP sözcüğüne bakabilirsiniz. Bu tarz açıklayıcı sözcükler, Google aracılığıyla sözcükler hakkında detay verdiği gerekçesiyle çok beğenilir. İndexlenirken arama sonuçlarında daha üst sıralamalara çıkabilmenizi sağlar. Bu eklenti yardımıyla, ziyaretçilerinize daha detaylı içerikler sunmuş olacaksınız.

Acronyms Eklentisinin Kurulumu

  • İlk başta bütün eklentilerde yaptığınız gibi eklentiyi download edin, WinRAR programı yardımıyla içerisindeki klasörü RAR’dan çıkarıyoruz.
  • Çıkan klasörü, rastgele bir FTP aracıyla sitemize bağlanıp …/wp-content/plugins endeks ine yolluyoruz.
  • Admin panelimizden Eklentiler bölümüne giriyoruz ve eklentiyi çalıştırıyoruz.

Acronyms Eklentisinin Ayarları

İnternet sitenizin admin panelinden eklentinin ayar bölümüne girin. Oradan belirlediğiniz sözcükleri ve sözcüklerin açıklamalarını yazın. Ardından kaydet butonuna basın.

Acronyms İndirme Bağlantısı

http://wordpress.org/extend/plugins/acronyms/

5 Haziran 2011
Okunma 103

Kaan Sever
https://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious