WordPress Kırık Link Denetleme

WordPress Kırık Link Denetleme 2 297

WordPress Kırık Link Denetleme Google Konumu

Wordpress Kırık Link DenetlemeBlog sahipleri, makalelerini girerken kendi internet sitelerindeki başka sayfalarına yada başka  internet sitelerine link ekletebiliyorlar. Fakat makale eklendiği andan itibaren, muayyen bir zaman geçtikten sonra linkini eklettiği internet siteler kapatılabiliyor yada makaleler kaldırılabiliyor. Farkındayız ki Google, aslında olmayan sayfalara eklenen linkleri yani kırılan linkleri olumsuz karşılamaktadır. Sizin link eklediğiniz sayfa Google aracılığıyla index alır lakin öyle bir sayfa aslında artık yoktur, işte bu tarz sayfalar kırık link bilinmektedir. Eklentinin gerçek ismi : Broken Link Checker. Bu wordpress eklentisi ile makalelerinizde yer alan linkler denetlenebiliyor ve şayet kırık link bulunuyorsa onun üzerini işaretliyor. Dosya download etme siteleri için mükemmel bir eklenti.

Broken Links Nasıl Kurulur?

  • İlk başta bütün eklentilerde olduğu gibi bu eklentiyide download edip, WinRAR tarafından içerisindeki cilbent i RAR’dan çıkartıyoruz.
  • Çıkan cilbenti, rastgele bir FTP aracı ile internet sitemize login olarak…/wp-content/plugins fihristine yolluyoruz.
  • WordPress Admin panelinden Eklentiler bölümüne giriyoruz ve eklentiyi etkinleştiriyoruz.

Broken Links Kullanılır?

Eklentinin değerleri için admin panelindeki sol tarafdaki Ayarlar‘ın alt sekmesi olan Link Checker bölümüne tıklamanız kifayetlidir. Bu sayfaya tıkladıktan sonra, makalelerinizde yer alan bağlantılardan hangilerinin kırık olduğunu görebilirsiniz.

Broken Links Görüntüsü

Wordpress Kırık Link Denetleme

Broken Links Download Bağlantısı

http://wordpress.org/extend/plugins/broken-link-checker/

24 Haziran 2011
Okunma 297

Kaan Sever
https://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious