WordPress Kurulumu Resimli Anlatım

WordPress Kurulumu Resimli Anlatım 3.5 140

WordPress Kurulumu Resimli Anlatım Google Konumu

Wordpress Kurulumu Resimli AnlatımSizlerinde bildiğiniz gibi R10.net, İyinet, W.S, Zone ve benzeri webmaster forumlarında WordPress Kurulumu hakkında hergün onlarca yardım konusu açılıyor. WordPress kurulumunu bilmeyen pek çok arkadaşımız var. Bazı kişiler wp kurulumunu bilmeyen arkadaşlarımıza bunu 5-10TL civarı ücret karşılığında’da yapıyor.

Neyse arkadaşlar konumuza geçelim bugün sizlere wordpress kurulumu’nun nasıl yapıldığı göstereceğim ilk önce bilgisayarınıza wordpress’in en son sürümü olan wordpress 3.12 sürümünü indirin. (Buraya tıklayarak indirebilirsiniz) wordpress dosyalarını bilgisayarınıza indirdikten sonra winrar’dan çıkarın.

ilk önce wordpress kuracağınız internet sitesine hangi paneli kullanıyorsanız oradan bir veritabanı oluşturmanız gerekiyor. Oluşturduktan sonra veritabanı bilgilerinizi bir yere kaydedin daha sonra bu bilgiler lazım olduğunda bulmakta zorluk yaşamayalım.

WordPress klasörünün içerisindeki dosyaları internet sitenizin ftp’sinde yer alan “public_html” yada “httdocs” artık hangisi varsa (kullandığınız host’a göre değişebilir) bunun içine atın.

Wordpress Kurulumu Resimli Anlatım

Dosya uplaod işlemi sona erdikten sonra aşağıdaki resimde görüldügü gibi “Wp-config-sample.php” dosyasının adını wp-config.php olarak değiştirin.

Wordpress Kurulumu Resimli Anlatım

ardından wp-config dosyasının içinde aşağıdaki resimde görüldüğü gibi veritabanı bilgilerinizi girin.

Wordpress Kurulumu Resimli Anlatım

Düzenlediğiniz wp-config.php dosyasını ftp’nizde ana dizine yollayın işte bu kadar. Sitenize girdiğinizde aşşağıdaki ekran çıkacaktır.Sitenizin başlığı ve e-posta adresini girin WordPress Kur yazısına tıklayın.

Wordpress Kurulumu Resimli Anlatım

Wordpress Kurulumu Resimli Anlatım

MUTLU SON 🙂

13 Mayıs 2011
Okunma 140

Kaan Sever
https://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious