WordPress Sayfa Sıkıştırma Eklentisi

WordPress Sayfa Sıkıştırma Eklentisi 3 182

WordPress Sayfa Sıkıştırma Eklentisi Google Konumu

Wordpress Sayfa Sıkıştırma Eklentisiİnternet sitelerinde, grafik ve icraat dan sonra en fazla özen gösterilmesi gereken spesiyalite hızdır. Kullanıcılar, hızlı olan bir internet sitesine girdiğinde daha uzun süre sitede kalır. Şayet site hızı yavaşsa, kullanıcılar aradıkları sayfayı gördükten sonra diğer bir sayfalara girmek istemezler. WordPress’in GZippy plugin ini internet sitenizde kullanarak, yavaşlık problemini ortadan kaldırabilirsiniz. GZippy, internet sitenizin bütün sayfalarının html strüktür ünü sıkıştırmakta ve sayfanın hızlı yüklenmesini sağlamaktadır. Bu sıkıştırma vaziyeti, %95′e kadar artabiliyor. Html kodlarının sıkıştırılması SEO zaviyesinden yararlı bir hususiyet tir. Gzippy plugin ini etkinleştirdikten sonra sıkıştırma işlevi kendiliğinden başlamaktadır. Hiçbir şekilde ayar yapmanıza gerek yoktur. İnternet sitenizdeki html kodlarının sıkıştırılıp, sıkıştırılmadığını denetlemek  için aşağıdaki internet sitesinden yararlanabilirsiniz.

http://www.gidnetwork.com/tools/gzip-test.php

Gzippy Eklentisini Nasıl Kurabilirim?

İlk önce bütün pluginlerde olduğu gibi plugini download edin, WinRAR yardımıyla içerisindeki klasörü RAR’dan çıkarın.
Sıradan bir FTP programı ile internet sitenize login olup, çıkardığınız klasörü…/wp-content/plugins dizinine gönderin.

Admin panelinizden Eklentiler sekmesine tıklayın ve eklentiyi etkinleştirin.

Gzippy Ayarları Nelerdir?

Bu wordpress eklentisinin ayarları bulunmamaktadır. Kurulumdaki prosedür leri tamamladıktan sonra bütün prosedür lerde bitiyor.

Gzippy Eklentisini Nereden İndirebilirim?

http://wordpress.org/extend/plugins/gzippy/

5 Temmuz 2011
Okunma 182

Kaan Sever
https://www.bilgisever.net
Türkiye'nin en gelişmiş bilgi kaynaklarından biri olan Bilgisever.net'in kurucusuyum. Uzun zamandır bilgisever.net'de yazarlık yapıyorum. Web tasarımı, arayüz tasarımı ve programlama alanlarında bir hayli tecrübeliyim.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.Friendfeed
Delicious